Predpoveď počasia: Chladnejšie jesenné dni prichádzajú

V priebehu týždňa majú teploty mierne stúpať, ale s pribúdajúcimi stupňami bude zrejme pribúdať aj oblačnosť.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 16. 10.

Týždeň začne s jasnou až polojasnou oblohou, prechodne aj zväčšenou oblačnosťou, najmä na severe, kde sa ojedinele môžu vyskytnúť slabé zrážky. Najvyššia denná teplota dosiahne 9 až 14, na Kysuciach, Orave, Liptove a hornom Spiši len okolo 7 stupňov.

Utorok 17. 10.

Naďalej má prevažovať jasno až polojasno, cez deň polojasno až oblačno. V noci a dopoludnia sa ojedinele objaví hmla alebo nízka oblačnosť. Nočné teploty budú klesať na 3 až -2, v údoliach miestami -2 až -6 stupňov. Maximálne denné teploty vystúpia na 9 až 14, na Orave a pod Tatrami miestami okolo 7 stupňov. Očakávať môžeme bezvetrie alebo slabý vietor.

Streda 18. 10.

Streda má byť jasná až polojasná, cez deň v západnej polovici polojasná až oblačná. „Najnižšia nočná teplota 3 až -2, v dolinách a kotlinách väčšinou -2 až -7 st. Najvyššia denná teplota 10 až 15 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 19. 10.

Nasledujúci deň už bude prevažovať veľká, len ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa vyskytnú slabé zrážky. V noci sa ochladí na 4 až -1, na západe a Honte na 9 až 4 stupne. Cez deň teploty vystúpia najviac na 9 až 15, na juhozápade okolo 17 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne veľká oblačnosť, ojedinele hmlisto. Na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Najnižšia nočná teplota 16 až 10, na severe okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 12 až 19, na juhozápade spočiatku okolo 21 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password