Predpoveď počasia: Radikálne jesenné ochladenie sa zatiaľ nekoná

S príchodom októbra síce maximálne vonkajšie teploty postupne klesajú, stále sa však môžu pohybovať nad dvadsať stupňov.

foto ilustračné (pixabay.com)

Pondelok 2. 10.

Prvý októbrový pondelok začne s malou, miestami prechodne zväčšenou oblačnosťou. Len výnimočne sa vyskytnú slabé zrážky. V noci a dopoludnia sa ojedinele môže objavovať hmla alebo nízka oblačnosť. Nočná teplota klesne na 11 až 4 stupne. Cez deň sa oteplí na 18 až 23, na západe a juhu miestami do 26 stupňov. Očakávať môžeme bezvetrie alebo len slabý vietor.

Utorok 3. 10.

Utorok má byť jasný až polojasný, miestami prechodne oblačný. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 do 9, v údoliach miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 20 až 25, v južnej polovici západného Slovenska miestami do 27 stupňov. V noci bude spočiatku fúkať zväčša slabý premenlivý vietor. Nad pásmom lesa má cez deň fúkať búrlivý vietor.

Streda 4. 10.

Nasledujúci deň bude prevažovať premenlivá veľká oblačnosť, ktorá sa bude v priebehu dňa miestami zmenšovať. V noci miestami a cez deň ojedinele môžu prísť prehánky alebo dážď. „Najnižšia nočná teplota 15 až 10 st., v údoliach ojedinele aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 18 až 23, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši väčšinou okolo 16 st.,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 5. 10.

Vo štvrtok má nasledovať malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky. Nočné teploty klesnú na 10 až 5, v údoliach bude miestami okolo 3 stupňov a môže sa tu vyskytnúť aj prízemný mráz. Maximálne denné teploty dosiahnu 17 až 22, v Žilinskom kraji a na hornom Spiši bude miestami okolo 15 stupňov.

Piatok a víkend

„Jasno až polojasno, v noci a predpoludním miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Len ojedinele slabé zrážky. Najnižšia nočná teplota 11 až 5, v údoliach miestami 4 až 0 st. Najvyššia denná teplota 18 až 24 st., pri dlhšie trvajúcej hmle alebo oblačnosti okolo 15 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password