Predpoveď počasia: Ďalší septembrový týždeň s príjemnými teplotami

Počas tretieho septembrového týždňa bude ochladenie veľmi mierne. Pokračovať budú príjemné teploty do tridsať stupňov.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Pondelok 18. 9.

V pondelok bude prevažovať malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ráno a predpoludním ojedinele s hmlou alebo nízkou oblačnosť. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 22 až 27, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska väčšinou 27 až 30 stupňov.

Utorok 19. 9.

Nasledujúci deň má byť oblačnosť veľká, miestami prechodne zmenšená a s možnými prehánkami alebo dažďom, ojedinele aj búrkami. Denné teploty vystúpia najviac na 18 až 23, na západe a juhu 23 až 27 stupňov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 17 do 12, na západe 20 až 17 stupňov. Fúkať bude prevažne južný, cez deň v západnej polovici západný až severozápadný vietor s rýchlosťou 10 až 30 km/h.

Streda 20. 9.

„Malá, miestami zväčšená oblačnosť. V noci a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele prehánky. Teplo. Najnižšia nočná teplota 15 až 10, v údoliach miestami okolo 8 st. Najvyššia denná teplota 22 až 27, na severe miestami okolo 20 st. Prevažne slabý vietor,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 21. 9.

Ďalší deň bude podľa predpovedí jasný až polojasný. V noci a dopoludnia nás bude miestami sprevádzať hmla alebo nízka oblačnosť a ojedinele tiež slabé zrážky. Maximálne denné teploty vystúpia na 22 až 28 stupňov. V noci sa ochladí na 16 až 11, v údoliach miestami okolo 9 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne polooblačno, postupne veľká oblačnosť a miestami dážď, prehánky, ojedinele búrky. Zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 17 až 11, v údoliach miestami okolo 9 st. Najvyššia denná teplota 22 až 28, postupne 17 až 24 st.,“ informuje SHMÚ.


Televízia Nitrička

Forgot Password