Predpoveď počasia: Posledné dni roka budú podľa predpovedí so zrážkami, aj snehovými

Koniec roka 2020 bude prevažovať oblačnosť s prípadnými zrážkami, o slovo sa hlásia aj tie snehové.

Pondelok 28. 12.

Posledný decembrový pondelok má byť podľa predpovedí oblačný až zamračený, na mnohých miestach aj s dažďom, ku ktorému sa môže pridať sneh. Dopoludnia sa miestami vyskytne poľadovica. Slovenský hydrometeorologický ústav ojedinele spomína aj výskyt snehových jazykov a závejov.

Snežiť môže cca od 600 m, na strednom Slovensku aj nižšie.

Najvyššia denná teplota dosiahne 3 až 8 stupňov, na severe bude chladnejšie. Vietor s rýchlosťou 10 – 30 km/h, môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť 70 km/h. Na horách sa premení na prudký vietor až víchricu.

foto ilustračná (pixabay.com)
Utorok 29. 12.

V utorok sa oblačnosť miestami môže ojedinele zmenšovať. „Na viacerých miestach dážď, od stredných polôh sneženie, aj výdatné. Najnižšia nočná teplota 5 až 0 st., na juhovýchode aj teplejšie. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhu miestami okolo 10 st.,“ hlási SHMÚ. Vietor bude fúkať rýchlosťou 10 – 35 km/h, v nárazoch 60 km/h.

Streda 30. 12.

Streda neprinesie výraznejšiu zmenu, dážď počas dňa môžu okrem snehu striedať aj prehánky. Denné teploty vystúpia maximálne na 4 až 9 stupňov, na severe i menej. Vietor sa zrejme upokojí, fúkať má rýchlosťou 20 km/h. V noci sa ochladí na 5 až 0 stupňov.

Štvrtok 31. 12.

Aj na Silvestra má pretrvávať oblačnosť. Zrážky v podobe prehánok, dažďa a snehu sa majú vyskytovať najmä na východe Slovenska. Počas dňa sa oteplí najviac na 1 až 7 stupňov, v noci teploty klesnú na 4 a -2 stupne.

foto ilustračné (pixabay.com)
Piatok 1. 1.

„Prevažne veľká, len ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Miestami sneženie, v nižších polohách aj dážď so snehom alebo dážď,“ predpovedá novoročné počasie SHMÚ. Denné teploty vystúpia na -1 až 5 stupňov, v noci klesnú na 1 až -4, v údoliach sa pri zmenšenej oblačnosti môžu ochladiť do -6 stupňov.

Víkend

Víkend sa bude niesť v podobnom duchu. V sobotu sa k prevažne veľkej, ojedinele zmenšenej oblačnosti pridá miestami sneženie, v nižších polohách dážď alebo dáźď so snehom.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password