Predpoveď počasia: Čakajú nás horúce dni

Čoskoro k nám dorazí pravé leto s dennými teplotami nad 30 stupňov. Sprevádzať ho môžu aj búrky.

foto ilustračná (pixabay.com)

Pondelok 19.6.

Začiatok týždňa bude jasný až polooblačný. Vo východnej polovici Slovenska má byť prechodne oblačno a výnimočne sa vyskytnú prehánky. Najvyššia denná teplota dosiahne 23 až 28, na západe a na juhu Banskobystrického kraja miestami 28 až 32 stupňov. Fúkať má slabý premenlivý vietor.

Utorok 20.6.

V utorok bude pokračovať jasné až polooblačné počasie. Cez deň sa pri prechodne zväčšenej oblačnosti ojedinele vyskytnú prehánky alebo búrky. Bude veľmi teplo a lokálne dusno.
V noci sa budú najnižšie teploty pohybovať od 17 do 12, v údoliach miestami okolo 10 stupňov. Najvyššia denná teplota vystúpi na 28 až 33, na Orave, Liptove a Spiši okolo 26 stupňov. Slabý vietor môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Streda 21.6.

„Polooblačno až oblačno. V noci ojedinele, cez deň miestami, prehánky a búrky – aj intenzívne a s krúpami. Veľmi teplo a dusno. Najnižšia nočná teplota 19 až 14, v údoliach miestami okolo 12 st. Najvyššia denná teplota 28 až 33, na Orave a pod Tatrami okolo 26 st. Slabý vietor, pri búrkach prechodne zosilnie,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 22.6.

Štvrtok bude prevažne oblačný, prechodne aj menej oblačný, v noci ojedinele a cez deň miestami s prehánkami alebo búrkami, a to aj intenzívnymi a s krúpami. Stále bude veľmi teplo a dusno až silno dusno. Nočné teploty klesnú najmenej na 21 až 15 stupňov. Cez deň teploty vystúpia maximálne na 26 až 32, na juhozápade do 34 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne oblačno a na mnohých miestach prehánky a búrky – aj intenzívne a s krúpami. Neskôr menej oblačnosti a zrážok. Najnižšia nočná teplota 21 až 15, postupne 17 až 11 st. Najvyššia denná teplota 24 až 31, postupne 21 až 28 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password