Predpoveď počasia: Jún bude pokračovať s miernymi teplotami

Nasledujúce prechodne oblačné dni budú zrejme patriť k tej chladnejšej časti júna.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 12. 6.

Jasný až polooblačný pondelok v priebehu dňa prechodne ovplyvní zväčšená oblačnosť, ktorá sa výnimočne prejaví prehánkami. Najvyššie denné teploty dosiahnu 20 až 25, v severnej polovici Slovenska väčšinou 15 až 20 stupňov.

Utorok 13. 6.

Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť bude sprevádzaná ojedinelými prehánkami. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 12 do 7, v údoliach miestami od 7 do 2 stupňov. Maximálna denná teplota dosiahne 19 až 24, v severnej polovici územia 14 až 19 stupňov.

Streda 14. 6.

Nasledujúci deň bude polooblačný až oblačný, v noci a zrána aj s malou oblačnosťou Ojedinele sa cez deň v horských oblastiach miestami môžu vyskytnúť prehánky a je tu aj možnosť búrky. „Najnižšia nočná teplota 12 až 7, v údoliach miestami 7 až 2 st. Najvyššia denná teplota 20 až 25, na Orave a pod Tatrami 17 až 20 st. Prevažne slabý vietor,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 15. 6.

Vo štvrtok očakávajte polooblačné až oblačné počasie. Ojedinele sa cez deň, na severe miestami, vyskytnú prehánky. Zriedkavo treba rátať aj s búrkami. V noci sa ochladí na 13 až 8, v údoliach bude miestami okolo 6 stupňov. Najvyššia denná teplota 20 až 26 st.

Piatok a víkend

„Polooblačno až oblačno a miestami, najmä cez deň, prehánky, dážď, lokálne búrky – aj intenzívne. Miestami dusno. Najnižšia nočná teplota 17 až 10 st. Najvyššia denná teplota 20 až 27 st., na severe aj chladnejšie,“ pokračuje v predpoveii SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password