Predpoveď počasia: Nasleduje oblačný týždeň

Pekné slnečné dni sú za nami. Prichádza väčšia oblačnosť a zrážky, čo môže potešiť záhradkárov.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 5.6.

Nedeľa priniesla zmena, ktorá bude pokračovať aj nasledujúci týždeň. Znamená to, že aj pondelok bude oblačný. Na západe miestami s prehánkami a dažďom. Ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky, počas ktorých inak slabý premenlivý vietor zosilnie. Cez deň sa oteplí najviac na 23 až 28 stupňov. Na severe Slovenska bude maximálne 18 až 23 stupňov.

Utorok 6.6.

Utorok bude podobne oblačný až zamračený, v noci ojedinele aj so zmenšenou oblačnosťou. Cez deň sa na mnohých miestach vyskytnú dážď, prehánky, ojedinele aj intenzívnejšie búrky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 17 až 22 stupňov, pričom na juhu bude ojedinele aj teplejšie. V noci budú teploty klesať najmenej na 16 až 11, v údoliach ojedinele do 9 stupňov. Slabý vietor opäť pri búrkach vietor zosilnie.

Streda 7.6.

„Prevažne veľká oblačnosť. Na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 11 st. Na severe ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 19 až 24 st. Slabý, cez deň miestami južný vietor do 6 m/s (20 km/h). Pri búrkach zosilnie,“ uvádza predpoveď Slovenský hydrometeorologický ústav.

Štvrtok 8.6.

Prevažne veľká, ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť má trvať aj vo štvrtok. Na viacerých miestach a v noci miestami treba rátať s prehánkami, dažďom a lokálnymi búrky, a to aj intenzívnymi. Najvyššia denná teplota vystúpi na20 až 26 stupňov. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 16 do 10 stupňov.

Piatok a víkend

„Prevažne oblačno. Na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky – aj intenzívnejšie. Na východe menej zrážok. Najnižšia nočná teplota 17 až 10 st. Najvyššia denná teplota 21 až 28 st.,“ predpovedá počasie SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password