Predpoveď počasia: Slnečné počasie cez týždeň vystriedajú aj zrážky

Prehánky alebo búrky môžu byť miestami aj intenzívne.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 22.5.

Jasný až polooblačný pondelok, v priebehu dňa miestami prechodne ovplyvní zväčšená oblačnosť. Ojedinele, najmä v západnej polovici sa môžu objaviť prehánky alebo búrky.
Najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 28, na Orave, Liptove a Spiši miestami okolo 21 stupňov. Slabý vietor môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Utorok 23.5.

Jasný až polojasný by mal byť aj utorok, zrána ho môže ojedinele sprevádzať hmla alebo nízka oblačnosť. V priebehu dňa od západu pribudne oblačnosť a ojedinele sa v západnej polovici Slovenska miestami vyskytnú prehánky alebo búrky, a to aj intenzívne a s krúpami. Denné teploty dosiahnu maximálne 23 až 28 stupňov, na severe okolo 21 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 14 až 9, v údoliach 9 až 4 stupňov.

Streda 24.5.

„Veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Postupne na viacerých miestach prehánky alebo búrky – aj intenzívne. V noci na východe zrážky ojedinele,“ predpovedá počasie Slovenský hydrometeorologický ústav. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 21 do 26 stupňov, na severe Slovenska sa očakáva najvyššia teplota približne okolo 18 stupňov. V noci sa ochladí na 16 až 11, v údoliach ojedinele okolo 9 stupňov.

Štvrtok 25.5.

Nasledujúci deň by mala prevažovať malá, miestami, hlavne na severe, prechodne zväčšená oblačnosť, ojedinele aj s prehánkami. Maximálne denné teploty vystúpia na 21 až 26, na severe miestami okolo 19 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 14 až 9, v údoliach ojedinele okolo 7 stupňov.

Piatok a víkend

„Jasno až polooblačno, pri prechodne zväčšenej oblačnosti spočiatku ojedinele prehánky. V noci a zrána ojedinele hmla. Najnižšia nočná teplota 14 až 7, postupne 10 až 3 st. Najvyššia denná teplota 19 až 25, na severe okolo 17 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.


Televízia Nitrička

Forgot Password