Predpoveď počasia: Po teplejších dňoch príde ochladenie. Čo bude robiť Perinbaba?

Na aktuálne obdobie roka nás čaká niekoľko nezvyčajne teplých, takmer bezveterných dní, ale počítajte s rýchlo zmenou.

Pondelok 21. 12.

Ďalší týždeň, ktorý ma podľa predpovedí začať s oblačnosťou a hmlistým počasím. Na horách a v nižších polohách, ale má byť prechodne polojasno. Na západe a juhu stredného Slovenska sa zase može miestami vyskytnúť mrholenie, ojedinele aj mrznúce. Teploty počas dňa vystúpia na 0 až 5 stupňov, prípadne i menej. Očakávajte však bezvetrie alebo len slabý vietor.

Utorok 22. 12.

V utorok bude stále pretrvávať oblačné počasie, miestami s hmlami.

Postupne sa na viacerých miestach môže objaviť mrholenie alebo dážď. Sneženie Slovenský hydrometeorologický ústav predpokladá len v stredných, neskôr už len vo vyšších polohách. Denné teploty dosiahnu najviac 0 až 5 stupňov, na juhozápade aj 7 stupňov. V noci očakávaje teploty v rozmedzí od 3 do -2 stupňov.

foto ilustračná (pixabay.com)
Streda 23. 12.

Rovnaká má byť aj streda. Perinbaba bude podľa SHMÚ snežiť na hrebeňoch Tatier, na viacerých miestach skôr treba rátať s mrholením a dažďom, ale na juhozápde sa oblačnosť cez deň môže zmenšiť. „Vzhľadom na ročnú dobu veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 7 až 2 st., v údoliach miestami okolo 0 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9, na juhozápade miestami okolo 11 st.“ uvádza SHMÚ.

Štvrtok 24. 12.

Štedrý deň nám zrejme štedro nadelí oblačnosti.

Pršať a mrholiť môže na viacerých miestach. Snežiť má len vo vyšších polohách a večer na severozápade aj v stredných polohách. Stále však bude pomerne teplo: najnižšia nočná teplota 6 až 0 st., najvyššia denná teplota 4 až 10 st.

Piatok 25. 12.

Na prvý sviatok vianočný rátajte s ochladením a možno aj so snehom.

Zmena bude citeľná. Kým predošlé dni má viať maximálne slabý vietor, piatok už bude veterný. Teploty vystúpia cez deň najviac na -2 až 4 stupne, v noci zase klesnú na 2 až -4. „Premenlivá veľká oblačnosť. Na viacerých miestach sneženie alebo snehové prehánky, v nižších polohách spočiatku dážď,“ uvádza predpoveď SHMÚ.

Víkend

Pripravte sa na chladný začiatok víkendu. V sobotu denné teploty vystúpia maximálne na -4 až 2 stupne, v noci budú klesať od -1 až do -7 stupňov. Oblačnosť bude premenlivá, snehové prehánky sa miestami objavia najmä na severe.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password