Predpoveď počasia: Sychravá jar ešte nekončí

Aj budúci týždeň nás bude sprevádzať väčšia oblačnosť a pravdepodobne aj zrážky.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 17.4.

Oblačné počasie bude pokračovať aj začiatkom týždňa. Na viacerých miestach a na západe Slovenska sa miestami môže prejaviť dažďom a prehánkami, ojedinele aj búrkami. Najvyššia denná teplota bude stúpať od 9 do 14 stupňov na severe až do 19 stupňov.

Utorok 18.4.

V utorok môže byť oblačnosť lokálne prechodne zmenšená, miestami s dažďom alebo prehánkami, cez deň ojedinele aj búrkami. Najvyššia denná teplota dosiahne 13 až 18, na Orave, Liptove a Spiši okolo 11 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 10 až 5, v údoliach ojedinele okolo 3 stupňov.

Streda 19.4.

„Oblačno až zamračené, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. V noci ojedinele, cez deň postupne na viacerých miestach prehánky, občasný dážď a ojedinele búrky. Vo vyšších polohách zrážky snehové. V noci a zrána ojedinele hmla,“ predpovedá SHMÚ. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať od 11 do 16 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 9 až 4, v údoliach ojedinele približne na 2 stupne.

Štvrtok 20.4.

Vo štvrtok sa bude oblačnosť miestami prechodne zmenšovať. V noci ojedinele a cez deň miestami môžeme rátať s prehánkami, občasným dažďom a možnosťou búrky. Zrána sa môže objaviť aj hmla. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 13 až 18, na severe a Horehroní okolo 11 stupňov. Najnižšia nočná teplota klesne na 8 až 3, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti približne na 1 stupeň.

Piatok a víkend

„Spočiatku prevažne veľká oblačnosť, postupne polojasno až oblačno. Ojedinele prehánky. Zrána lokálne hmla. Najnižšia nočná teplota 9 až 3, v údoliach lokálne okolo 1 st. Najvyššia denná teplota 12 až 18, na severe miestami okolo 10 st., v závere teplejšie 13 až 20 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.


Televízia Nitrička

Forgot Password