Predpoveď počasia: Veľkonočné sviatky budú zrejme oblačné a chladnejšie

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zatiaľ hovorí, že obdobie veľkonočného víkendu bude ako celok teplotne podnormálne. Oblačnosť sa môže postupne zmenšovať a teploty stúpať.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 3.4.

Týždeň začne s premenlivým počasím, na severe Slovenska aj s veľkou oblačnosťou a ojedinele so snehovými prehánkami. V južnej polovici sa môže objaviť dážď alebo dážď so snehom. Najvyššie denné teploty vystúpia na 5 až 11 stupňov, na severe od -1 do 5 stupňov.

Utorok 4.4.

Nasledujúci deň bude pokračovať premenlivá, na severe a východe až veľká oblačnosť.

Na týchto miestach sa ojedinele môže vyskytnúť sneženie a snehové prehánky. Deň bude veterný a chladný s maximálnymi teplotami od -3 až 3 stupňov severnejšie, do 3 až 9 stupňov na zvyšku územia. Najnižšie nočné teploty klesnú na 0 až -5, v údoliach ojedinele severnejšie okolo -7 stupňov.

Streda 5.4.

Spočiatku môže byť na západe oblačnosť menšia, inak bude obloha oblačná až zamračená, miestami na východnej polovici so snehovými prehánkami a snežením, v nižších polohách so zmiešanými zrážkami.

foto ilustračná: pixabay.com

„Veľmi chladno a v horských oblastiach ojedinele tvorba snehových jazykov. Najnižšia nočná teplota 2 až -3, v údoliach a na Záhorí väčšinou -3 až -8 st. Najvyššia denná teplota 4 až 9, v Žilinskom kraji a na Spiši a Horehroní -2 až 3 st.,“ predpovedá SHMÚ.

Štvrtok 6.4.

Zelený štvrtok tiež môže byť spočiatku sprevádzaný ojedinele zmenšenou oblačnosťou, inak sa očakáva oblačné až zamračené počasie. „Od východu na mnohých miestach sneženie, v nižších polohách postupne väčšinou dážď alebo dážď so snehom. Veľmi chladno a lokálne tvorba snehových jazykov,“ pokračuje v nie priaznivých predpovediach SHMÚ.

Piatok a víkend

Podľa SHMÚ bude obdobie „ako celok teplotne podnormálne“.

Veľkonočný víkend má byť oblačný až zamračený, na viacerých miestach s prehánkami, dažďom, od vyšších polôh aj so snežením. Neskôr sa očakáva miestami zmenšená oblačnosť a len lokálne zrážky. „Najnižšia nočná teplota: 6 až -2 st. Najvyššia denná teplota: 4 až 12, postupne 7 až 15 st.,“ dopĺňa SHMÚ.

Televízia Nitrička

Forgot Password