Predpoveď počasia: Koniec marca s ochladením

Predpovede hovoria, že okrem chladnejších dní môžeme počítať aj s väčšou oblačnosťou a zrážkami.

foto ilustračná (zdroj: pixabay.com)

Pondelok 27.3.

Posledný marcový týždeň začne s oblačným až zamračeným počasím. K večeru bude oblačnosť na západe Slovenska premenlivá. Na väčšine územia sa očakáva dážď, na západe väčšinou prehánky. Výdatnejšie zrážky sa predpokladajú ojedinele, najmä na severe a východe. Cez deň sa oteplí najviac na 7 až 12 stupňov.

Utorok 28.3.

Nasledujúci deň treba rátať s premenlivou, v noci miestami len malou oblačnosťou. „V noci ojedinele, na severe miestami, cez deň na väčšine územia snehové prehánky alebo sneženie. V polohách do cca 300 m aj zmiešané zrážky. Veterno a chladno, ojedinele poľadovica,“ predpovedá Slovenský hydrometeorologický ústav.

Najvyššie denné teploty dosiahnu 3 až 8, v severnej polovici -3 až 2 stupne. V noci sa ochladí na 1 až -4, v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní -4 až -9 stupňov.

Streda 29.3.

Streda má byť polojasná až oblačná. Ojedinele, hlavne na severe, so slabými zrážkami. Maximálne denné teploty vystúpia len na 7 až 12, na severe a Horehroní väčšinou 2 až 7 stupňov. Nočné teploty sa budú pohybovať od -1 až -7, v údoliach lokálne -7 až do -13 stupňov.

Štvrtok 30.3.

Štvrtkové počasie bude polojasné až oblačné, od západu postupne až zamračené.

Cez deň sa miestami môže vyskytnúť dážď, lokálne aj dážď so snehom alebo sneženie. Denné teploty vystúpia najviac na 8 až 13, na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní okolo 6 stupňov. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od -2 až -8, na západe a v Banskobystrickom kraji okolo 4 až -2 stupňov.

Piatok a víkend (31.3. – 2.4.)

„Oblačno až zamračené, len prechodne zmenšená oblačnosť. Miestami, neskôr na viacerých miestach dážď alebo prehánky, vo vysokých polohách sneženie. Najnižšia nočná teplota: 8 až 2, v údoliach spočiatku okolo 0 st. Najvyššia denná teplota: 9 až 15, na juhozápade spočiatku do 17 st.,“ uvádza predpoveď SHMÚ.


Televízia Nitrička

Forgot Password