Predpoveď počasia: Začiatkom týždňa budú teploty stúpať

Jar sa pomaly rozbieha, teplejšie dni v priebehu týždňa vystriedajú klesajúce teploty.

foto ilustračná: pixabay.com

Pondelok 13.3.

Slnečné počasie v okolí Nitry začiatkom týždňa zrejme vystrieda väčšia oblačnosť až zamračená obloha s ojedinelým zmenšovaním oblačnosti. Objaviť sa však môžu aj prehánky, dážď a dážď so snehom. „Spočiatku vo vyšších, lokálne aj v nižších polohách, najmä vo východnej polovici aj sneženie,“ predpokladá Slovenský hydrometeorologický ústav. Najvyššia denná teplota dosiahne 5 až 11, na západe a juhu stredného Slovenska 11 až 17 stupňov.

Utorok 14.3.

Oblačný má byť aj utorok. Cez deň sa postupne vyskytne na západnom a strednom Slovensku na mnohých miestach, dážď, prehánky, ojedinele búrky, vo vysokých polohách sneženie. Denné teploty dosiahnu najviac 11 až 16 stupňov. V noci sa ochladí na západe od 10 do 5 stupňov, na ostatnom území od 5 do 0 stupňov.

Streda 15.3.

„Oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo prehánky, na západe cez deň menej zrážok. V noci ojedinele búrky,“ predpovedá stredajšie počasie SHMÚ. V porovnaní s predchádzajúcim dňami sa cez ochladí na maximálnych 3 až 10 stupňov. Nočné teploty na 6 až -1 stupňov.

Štvrtok 16.3.

„Najnižšia nočná teplota -1 až -7, na Zemplíne a miestami na juhu okolo 1 st. Najvyššia denná teplota 6 až 11, na severe okolo 4 st.,“ hlási SHMÚ. Očakáva sa, že štvrtok bude jasný až polojasný. Cez deň treba počítať s ojedinelou zväčšenou oblačnosťou.

Televízia Nitrička

Forgot Password