Predpoveď počasia: Dočkáme sa skôr slnka, či snehu?

Aj budúci týždeň počítajte s hmlami a oblačnosťou, no počasie nás možno sem-tam prekvapí.

Pondelok 14. 12.

Slovenský hydrometeorologický ústav opäť predpovedá zamračené počasie s nízkou oblačnosťou a hmlami. Výnimočne nás môže zastihnúť mrholenie. Slnečné lúče sa objavia miestami, najmä na horách. Najvyššie denné teploty od -1 do 4 stupňov, pri slnečnom počasí do 6 stupňov, má sprevádzať bezvetrie, alebo len slabý vietor.

Utorok 15. 12.

Rovnaké denné teploty možno očakávať aj v utorok, opäť sa k ním ale pridá oblačnosť: „Zamračené s nízkou oblačnosťou a hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách zmenšená oblačnosť. Ojedinele mrholenie, aj mrznúce“ hlási SHMÚ. V noci sa ochladí na 1 až -4 stupne, v dolinách a kotlinách pri zmenšenej oblačnosti od -4 až do -9 stupňov.

Streda 16. 12.

Streda bude naďalej zamračená a hmlistá s ojedinelými slabými zrážkami. Na horách a v nižších polohách bude spočiatku aj zmenšená oblačnosť. Denné teploty od -1 do 4 stupňov, nočné najmenej 2 až -3 stupne, v údoliach pri zmenšenej oblačnosti okolo -5 stupňov. Fúkať má iba slabý vietor.

Štvrtok 17. 12.

„Zamračené s nízkou oblačnosťou a hmlisto. Na horách a ojedinele aj v nížších polohách zmenšená oblačnosť. Miestami mrholenie alebo slabé sneženie,“ znie predpoveď na štvrtok. Nečakajte veľké zmeny ani v denných teplotách. Tie cez deň vytúpia najviac na -1 až 4 stupne, pri slnečnom počasí do 6 stupňov, v noci klesnú najmenej na 2 až -4.

Piatok 18. 12.

Podobné počasia nás čaká aj v piatok. Maximálne denné teploty môžu vystúpiť na -1 až 5 stupňov a v noci klesnú na 3 až -3 stupne. Začiatok víkendu sa má niesť v rovnakom duchu. Sobotné predpovede hovoria o oblačnosti, hmlistom počasí s prípadným mrholením a slabým snežením, na horách s menšou oblačnosť.

foto ilustračné (pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password