Pred nami je nadpriemerne teplé jesenné počasie. Počítajte však s dažďom

Nasledujúce dni prinesú na naše územie pokojné i keď oblačné počasie.

V pondelok sa začína astronomická jeseň, tak sa poďme pozrieť, či bude aj počasie na nasledujúci týždeň ukážkové.

Začiatkom nového týždňa príde náznak zmeny, od juhozápadu bude oblačnosť pribúdať a postupne sa miestami aj rozprší. Oteplí sa hlavne v noci a cez deň vystúpi teplota na 14 až 19 stupňov Celzia. Zafúka juhovýchodný vietor, ktorý dosiahne rýchlosť 20 km/hod.

V utorok očakávame veľkú, lokálne však zmenšenú oblačnosť. Naďalej treba miestami rátať s prehánkami alebo dažďom. Teplota sa bude pohybovať v intervale od 14 do 21 stupňov Celzia a v noci bude o niečo teplejšie. 

V ďalších dvoch dňoch má prílev relatívne teplého ale aj vlhkého vzduchu do našej oblasti pokračovať. Pri oblačnej  oblohe bude postupne miestami popŕchať. Najvyššia denná teplota sa udrží v rozpätí 15 až 22 stupňov Celzia. 

V piatok bude polojasno až oblačno a ojedinele sa môžu vyskytnúť prehánky. Ortuť teplomera vystúpi na 23 stupňov Celzia. Zafúka juhovýchodný vietor rýchlosťou do 20 km/hod.

V sobotu bude jasno , sem – tam sa vyskytnú prehánky a občasný dážď. Teplota vystúpi na 22 stupňov Celzia.

V nedeľu bude veľa oblačnosti, rátajte aj s výdatnejším dažďom. Teplota vystúpi na 24 stupňov a zafúka južný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 15 km/hod.

Zdroj fotky: www.skaut.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password