Pred mesiacom sa začali modlitby za odvrátenie pandémie

V Nitrianskej diecéze sa ľudia mesiac modlili za odvrátenie pandémie nového koronavírusu.

Pre mimoriadne ťažkú situáciu v meste diecézny biskup Viliam Judák vyzval v januári veriacich ku každodennej modlitbe za odvrátenie pandémie pod názvom Päť minút pre Boha, päť minút pre seba.

Každý januárový večer sa tak ozývali zvony mnohých farských chrámov na území diecézy, v rodinách, domácnostiach, domovoch pre seniorov, či rehoľných spoločenstvách sa v duchu výzvy diecézneho biskupa v tomto čase spoločne modlili za odvrátenie pandémie.

Veriaci prosili o pomoc, modlili sa za ukončenie pandémie, za rodiny, za trpiacich, chorých, osamelých, zomierajúcich a za tých, ktorí zomreli. Mysleli aj na tých, ktorí v tomto období slúžili a stále slúžia v každej oblasti života, zdravotníkov, vojakov, policajtov a ďalších. Modlitby z Nitry každý deň viedol farár farnosti Nitra – Klokočina Jozef Tomica v spolupráci s farármi ostatných nitrianskych farností a pripojil sa aj diecézny biskup Viliam Judák. Prostredníctvom vysielania Rádia Mária bolo modlitby možné počúvať aj v priamom prenose a pripojiť sa k nim nielen v Nitre, ale aj na iných miestach Slovenska.

zdroj foto: unsplash.com

Televízia Nitrička

Forgot Password