Prečo vyhadzujeme odpadky na zem?

V Diakovciach sa zajtra uskutoční podujatie, ktoré bude chcieť poukázať na problém znečisťovania nášho okolia.

Akcia „Vezmi si ma“ začne o 15. hodine diskusiou s odborníkmi a nadšencami ekológie, ktorým nie je vzhľad našich obcí a miest ľahostajný. Na akcii sa objavia aj známejšie tváre, napríklad herečka a moderátorka Lujza Garajová Schrameková či youtuberka Patra Bene. Iniciátorom pôvodnej myšlienky je ENVI- PAK. Tá organizuje odborné diskusie pre organizácie, ale aj bežných ľudí po celom Slovensku, ktorými dáva návody na správnu separáciu odpadkov.

„Do budúcna však chceme, aby si podobné akcie dokázali zorganizovať samotní ľudia v obciach, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie,“ vraví jedna z organizátoriek, Vladimíra Bunčáková.

Po diskusii príde na rad samotné zbieranie odpadkov v obci, ktorého sa môžu zúčastniť všetci prítomní a očakáva sa aj príspevok účastníkov diskusie. Ak sa chcete dozvedieť niečo viacej o tejto ekologickej problematike, kliknite sem.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password