Prebieha Národný týždeň charity. Pod Zoborom aj formou dňa otvorených dverí

Súčasťou programu je tiež antikvariát s ponukou za ľubovoľný poplatok.

foto ilustračná: pexels.com

Najmä pandémia koronavírusu a vojnový konflikt na Ukrajine si v ostatnom období vyžiadali aktívnejšiu prácu ľudí pôsobiacich v charitatívych organizáciách. „O tom, čo všetko zahŕňa práca pre jednu z najväčších slovenských pomáhajúcich organizácií, sa verejnosť tradične môže dozvedieť vďaka Národnému týždňu charity,“ uvádzajú organizátori.

Jubilejný 5. ročník prebieha od 4. do 12. júna.

Počas týchto dní sa na Slovensku konajú viaceré umelecké, športové a ďalšie aktivity, ktoré otvoria dvere do charitatívnych centier. Charity v mestách ponúkajú svoj vlastný program.

Samova ulica (foto: nh)

Diecézna charita v Nitre sa v rámci Národného týždňa charity 7. júna 2022 zapojí do upratovania a čistenia verejných priestorov. 10. – 11. júna 2022 bude Deň otvorených dverí v charitnej chránenej dielni na Samovej 4. Antikvariát pred charitou bude za ľubovoľný príspevok bude otvorené od 10.00 – 16.00 hod., predstavuje program Nitrianska diecéza.

„Charita si počas Národného týždňa pripomenie tiež 95. výročie svojho pôsobenia. Za ten čas sa stala jednou z najväčších pomáhajúcich organizácii na Slovensku, farské charity pôsobia v 189 mestách a obciach. Charita poskytuje sociálne poradenstvo, potravinovú či materiálnu pomoc, ošetrovateľskú či opatrovateľskú službu, organizuje zbierky, pomáha v zahraničí,“ približujú organizátor.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password