Pre študentov nitrianskej univerzity bude v septembri pripravený nový internát

Budova ŠD bola postavená v roku 1964, slúžila ako internát Stavebného učilišťa v Nitre. Posledných 15 rokov bola len čiastočne využívaná. K majetku UKF pribudla v roku 2012.

Študentské domovy (ŠD) Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre ponúkajú spolu celkovo 1969 ubytovacích miest. 1179 študentov je kapacita internátu Zobor, internát Nitra ubytuje 395 ľudí, ďalších 395 študentov nájde v septembri tohto roka miesto v zrekonštruovanom študentskom dome Brezový háj.

„Celková oprava budovy ŠD Brezový háj sa začala v auguste 2019, koncom júla tohto roka finišujú stavebné rekonštrukcie, zariadenie nábytkom a ďalšie potrebné vybavenie objektu bude ukončené koncom augusta,“ uvádza Jana Černáková z Oddelenia médií UKF. „Všetky práce podľa plánu stihneme tak, aby od začiatku akademického roku bol internát pripravený na nástup študentov na ubytovanie – bývanie v študentskom domove bude umožnené od 1. septembra 2021. Internát ponúka moderné ubytovanie v peknom prírodnom prostredí vo vyhovujúcej blízkosti k ostatným objektom našej univerzity,“ vysvetľuje Peter Hrobár, riaditeľ Študentských domovov UKF.

Bezbariérové ubytovanie tu nájdu aj zdravotne znevýhodnení študenti.

V budove sa nachádza 1 podzemné a 8 nadzemných podlaží. V podzemnom je 5 buniek určených pre doktorandov a 1 bunka, ktorá slúži pre bezbariérové ubytovanie zdravotne znevýhodnených. „Ubytovaciu bunku tvoria dve 2-posteľové izby, ktoré majú spoločné sociálne zariadenie a kuchynku s chladničkou,“ priblížil riaditeľ internátov.

Na každom z nadzemných podlaží je 19 izieb.

„Dvojposteľové izby sú s balkónom (okrem jednej izby) a 3-posteľové izby sú bez balkóna. Každá izba je vybavená novým nábytkom a chladničkou. Na každej chodbe nadzemných podlaží sa nachádza jedna kuchynka a dve spoločné sociálne zariadenia s dostatočných počtom spŕch a toaliet,“ opisuje vybavenie ubytovania Jana Černáková.

Doktorandi v 2-posteľovej izbe za ubytovanie mesačne zaplatia 72 €, študentská 2-lôžková izba stojí 55, 20 € a študentská 3-lôžková izba 52, 20 €. Samozrejmosťou je wifi sieť, študovne, veľká jedáleň, bufet a práčovňa.

foto: Peter Hrobák (UKF)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password