Zápis na UKF sa bude realizovať iba bezkontaktne. Univerzity chcú pokračovať v kombinovanej výučbe

Následne pošlú študentom potrebné podklady.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa budú tento rok zapisovať do nového akademického roka bezkontaktne. Ako informovala UKF, tento krok súvisí s ochranou študentov pred šírením nového koronavírusu.

Zápis na akademický rok 2020/2021 bude preto možné vykonať iba elektronicky prostredníctvom akademického informačného systému.

„Na základe potvrdenia elektronického zápisu v akademickom informačnom systéme bude zrealizovaný úplný zápis na štúdium a následne bude každému doručený preukaz študenta a ďalšie podklady z príslušnej fakulty,“ oznámila UKF.

Univerzita zároveň potvrdila posun začiatku akademického roka. „Na základe odporúčania ministerstva školstva sa začiatok výučby v zimnom semestri posúva na pondelok 28. septembra 2020,“ uviedlo vedenie UKF.

Obe nitrianskej univerzity v prípade potreby plánujú pokračovať v tzv. hybridnej výučbe.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Na UKF plánujú zabezpečiť, aby skupiny študentov boli stabilné a nedochádzalo tak k príliš veľkej migrácii. Niektoré predmety budú vyučovať online. Tam, kde to bude možné a metódy vyučovania to budú dovoľovať, chcú kombinovať prezenčnú a online výučbu. Študenti s podozrením na ochorenie, resp. s ochorením, budú mocť pokračovať v štúdiu dištančnou formou.

Niektorí zahraniční študenti zostali na Slovensku.

Na UKF majú približne 500 zahraničných študentov, z toho 300 prvákov. Najviac pochádza zo Srbska, Ukrajiny a Ruska. Ako sme vás už informovali univerzita pre povinnú izoláciu týchto študentov vyčlenila internát Zobor. Podľa rektorky SPU Klaudie Halászovej niektorí zahraniční študenti univerzity zostali na Slovensku. „My sme zabezpečili pre nich aj ubytovanie počas celého letného semestra,“ tvrdí rektorka. U nových študentov budú prípadne vyžadovať COVID test.

K téme pripravenosti nitrianskych univerzít na druhú vlnu koronavírusu si pozrite aj reportáž spravodajstva TV Nitrička.


Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password