Pre chrípku v regióne zatvorili škôlku a školy

Najvyššia chorobnosť sa prejavila u detí vo veku od 0 do 5 rokov.

Kým koronavírus podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR naberá na sile, v prípade akútnych respiračných ochorení (ARO) hygienici v Nitrianskom kraji v 44. týždni zaznamenali pokles chorobnosti o 2,6 % oproti predchádzajúcemu týždňu. Spolu bolo hlásených 5897 akútnych respiračných ochorení, z toho na chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) bolo hlásených 543 ochorení, čo je 9,2 % z počtu všetkých ARO. „Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky a CHPO o 6,5 % oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ spresňuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 108 osôb, chorých najviac potrápili zápaly prínosových dutín, zápaly pľúc a zápaly stredného ucha.

Ako je zvykom, najvyššia chorobnosť sa prejavila u detí vo veku od 0 do 5 rokov. Z dôvodu chorobnosti bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v 1 materskej škole v okrese Nové Zámky a v 2 základných školách v Levickom okrese. „V Nitrianskom kraji bolo hlásených 1694 prípadov ochorení Covid-19 potvrdených PCR vyšetrením a 714 prípadov ochorení potvrdených antigénovým testom,“ dopĺňajú hygienici údaje.

foto ilustračná (pixabay.com)

Televízia Nitrička

Forgot Password