Práce na lávke napredujú

Rekonštrukcia lávky, ktorá vedie ponad železnicu, vytiahla z mestského rozpočtu viac ako 670 tisíc eur. Práce na jej obnove začali v júli minulého roka, aktuálne sa na lávke dokončila výťahová šachta a pracuje sa na železobetónovej konštrukcii.

„Takisto sa rieši stabilizácia svahu od Železničiarskej ulice, tam sa budú robiť aj obrubníky. Tieto obrubníky sme momentálne ešte nezačali robiť vzhľadom na počasie,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Rekonštrukcia odhalila aj nepredvídateľné problémy.

„Vysúťažená firma z Košíc zistila, že pri dvoch podperách bolo viac hrdze ako sa očakávalo a muselo sa urobiť zaplátavanie,“ informoval Holúbek.

To, s čím pôvodný projekt vďaka nevysporiadaným pozemkom tiež nepočítal, bola rekonštrukcia chodníkov. Obnova lávky sa preto vďaka vykúpeniu pozemkov pod budúcimi chodníkmi predraží o 94 tisíc eur.

„Nám to prišlo pomerne nelogické, aby chodníky neboli urobené, keď už lávku spravíme, pretože samotná lávka je napojená na mestskú časť Čermáň. Chodníky zo strany Železničiarskej ulice budú nadväzovať na bezpečný a osvetlený priechod pre chodcov,“ vysvetlil hovorca nitrianskej radnice.

Plánovaných deväť mesiacov dlho avizovanej rekonštrukcie má viac ako 40 ročnej lávke priniesť komplexnú obnovu. Mesto sa drží harmonogramu a s prácami podľa najnovších informácií plánuje skončiť koncom marca alebo začiatkom apríla.

„Je potrebné rátať aj s tým, že táto lávka sa riadi stavebným povolením. To znamená, najskôr musí prísť ku kolaudácii a až keď bude stavba skolaudovaná, môže byť daná do užívania verejnosti,“ uzatvoril Holúbek.

Viac sa dozviete v reportáži TV Nitrička:

Televízia Nitrička

Forgot Password