Pozrite si výstavu regionálnych fotografov, tento rok vo virtuálnej verzii

Vystavujúci autori majú šancu uspieť v celoštátnom kole, ktoré bude prebiehať v Nitre.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Farebné aj čiernobiele fotografie mladých autorov si už môžete pozrieť prostredníctvom virtuálnej výstavy, ktorú sprístupnilo Krajské osvetové stredisko v Nitre. Ide o výstavu súvisiacu s regionálnym postupovým kolom súťaže AMFO 2020, ktorá bola vyhlásená z poverenia Ministerstva kultúry SR. Súťaž má svoje kategórie, kritériá aj podmienky. Odborná porota, v zložení fotografov Alana Hyžu, Marty Földešovej i fotografa a pedagóga z Nitry Jozefa Peniaka, vybrala tých najlepších.

„Hodnotila výber témy, objavnosť, tvorivosť, zachytenie správneho okamihu, kompozíciu obrazu, prácu so svetlom, adekvátnosť použitia výrazových prostriedkov, význam a posolstvo fotografie alebo série fotografií, zrozumiteľnosť pre diváka, invenčnosť, tvorivosť a  jedinečnosť záberov,“ vysvetľuje KOS v Nitre.

Zdroj: KOS v Nitre

Porotcovia vyberali z viac ako 300 fotografií od 57 prihlásených autorov. Udelili 19 cien a 14 čestných uznaní. Ocení postupujú ďalej do krajského kola, ktoré sa bude konať koncom augusta v Nových Zámkoch.

Vybraní autori majú šancu postúpiť až do celoštátneho kola, ktoré bude prebiehať v novembri 2020 v KOS v Nitre.

Stredisko sa vzhľadom na momentálnu situáciu rozhodlo klasickú vernisáž, kde by sa zhromaždili všetci autori a záujemcovia o fotografiu, nahradiť práve virtuálnou výstavou. Autori však nezostanú ukrátení o odborné poradenstvo zo strany poroty. Pripravené sú fotografické aktivity, konzultácie, workshopy a semináre, ktoré prispejú k rozvoju estetiky, talentu a technických znalostí fotografov z našej oblasti.

Pozrite si fotogalériu vštkých ocenených a vystavujúcich autorov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password