Pozor! V Nitre môže silno fúkať

Meteorológovia varujú Nitru pred vetrom. Vydali výstrahu 1. aj 2. stupňa.

Začiatok týždňa počasím nepoteší. Namiesto snehu a mrazu tu máme dážď a vietor. Práve na ten by si mali dať obyvatelia niektorých častí Slovenska pozor.

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom v Nitrianskom okrese vydal SHMÚ na pondelok, v utorok a v stredu je vydaná výstraha druhého stupňa.

„V okrese Nitra sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 12 až 14 m/s (45 až 50 km/h) a krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 až 23 m/s (65 až 85 km/h),“ spresnil Slovenský hydrometeorologický ústav. Zároveň doplnil, že táto rýchlosť predstavuje potenciálne riziko pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Nitrania by si mali dať v pondelok pozor na vietor do 15. hodiny.

Zdroj: SHMÚ

Výstrahy pred dažďom a vetrom sú na pondelok, utorok aj stredu vydané vo viacerých oblastiach Slovenska. Pred vetrom varuje SHMÚ celý Bratislavský a Trnavský kraj, tiež okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Topoľčany, Šaľa, Poprad a Liptovský Mikuláš. Na viacerých miestach hrozia aj povodne. Výstrahu prvého stupňa vydali v pondelok meteorológovia v Žilinskom kraji a okresoch Banská Bystrica, Brezno a Poprad.

Silný vietor môže fúkať aj na horách. Na hornom Považí, Liptove, Kysuciach, Orave a v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica a Brezno hrozia povodne z topenia sa snehu a dažďa.

Na 4. februára je od 12. do 18. hodiny vydaná výstraha 2. stupňa, od 18.00 do 10.00 nasledujúceho dňa platí výstraha 1. stupňa.

5. februára od 10.00 do 18.00 platí opäť výstraha 2. stupňa. Rýchlosť vetra môže dosahovať v nárazoch až 105 km/h. Táto rýchlosť je nadpriemerná a riziko spôsobenia škôd vysoké.

Mesto až do odvolania uzavrelo mestský park na Sihoti aj mestský cintorín.

Zdroj: SHMÚ

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password