Pozitivita v Nitre klesá z testovania na testovanie

V Nitre sa v piatok 22. januára začalo 3. kolo plošného testovania, ktoré nadviazalo na testovania počas dvoch po sebe nasledujúcich víkendov.

V Nitre sa v piatok 22. januára začalo tretie kolo testovania na COVID-19, ktoré trvalo do nedele 24. januára. Na území mesta fungovalo 42 odberných miest, v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma kolami sa teda počet odberných testovacích miest nezmenil.
Počas prvého kola testovania od 8. do 10. januára bolo v Nitre 2,13 percenta pozitívnych prípadov, o týždeň neskôr počas druhého kola testovania klesla pozitivita o polovicu, na 1,02 percenta.

V treťom kole testovania sa počas uplynulých troch dní od piatku do nedele v Nitre otestovalo celkovo 42.104 ľudí, z toho 324 bolo pozitívnych, čo je 0.77%. Radnica informuje, že záujem Nitranov bol v treťom kole testovania vyšší. Prišlo ich o tisícku viac ako minulý týždeň.

Pozitivita v meste klesá aj vďaka opatreniam. Ďalšie opatrenia, ktoré majú byť prijaté v našom okrese, sa dozvieme už v stredu.

V neďalekej Šali dosiahla počas víkendu miera pozitivity 1,8 percenta.  

zdroj foto: FB Mesto Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password