Pozícia prednostu mestského úradu je stále obsadená len dočasne

Z postu prednostu mestského úradu odišiel Ján Odzgan, jeho miesto dočasne zaujal Martin Horák.

Martin Horák bol pôvodne prijatý na Mestský úrad v Nitre ako šéf Odboru inovácií, transparentného riadenia a klientskej spokojnosti. Výberové konanie na jeho prvotnú pozíciu spochybňuje poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre Štefan Štefek: „Ani za transparentné, ani za inováciu nepovažujem to, že jeho predchádzajúca funkcia bola v podstate vybratá cez výberové konanie počas vianočných sviatkov.“

Hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek pripomína, že aj keď bolo výberové konanie vyhlásené od 18. do 27. decembra 2018, bolo tam zároveň päť pracovných dní, počas ktorých sa prihlásilo päť uchádzačov. Do výberového konania mesto pozvalo všetkých. „Post prednostu je v plnej kompetencii primátora, nie je na túto funkciu potrebné výberové konanie,“doplnil Holúbek.

Kedy bude riadne vymenovaný nový prednosta mestského úradu a kto ním bude, je v tejto chvíli otázne.

„Funkcia je najdôležitejšia z tých zamestnaneckých. Je hazard, že jedného prednostu po roku odvoláme, druhého ani nevymenujeme, len dočasne poveríme. Nezdá sa mi, že by to prispelo k chodu úradu a vlastne aj celého mesta,“ pochybuje o rozhodnutí primátora poslanec Štefek.

Podľa Tomáša Holúbka bude primátor zvažovať, koho na túto pozíciu dá. „Martin Horák na nej pôsobí v súčasnosti, ale či ostane, je veľmi otázne. Je to v kompetencii rozhodnutia primátora,“ uzatvára hovorca Nity.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password