Požehnanie Slovensku Nitrianskou diecézou sa pre nepriaznivé počasie presunulo na dnes

V čase korona krízy pôjde o druhé požehnanie relikviou Kristovej krvi, ktoré opäť vykoná vikár Nitrianskej diecézy.

Požehnanie s relikviou Kristovej krvi z lietadla sa malo konať v nedeľu 10. 1., pre nepriaznivé počasie bolo presunuté na dnes 11. ajnuára. Ide už o druhé takéto požehnanie Slovensku v čase pandémie. Prvé sa konalo koncom marca 2020 počas 1. vlny pandémie. „Mons. Brodek udeľoval požehnanie celému Slovensku a jeho Božiemu ľudu, chorým, lekárom, zdravotníkom, záchranárom, vojakom či policajtom na úmysel odvrátenia coronavírusovej epidémie a všetkých ťažkostí, ktorú sú s ňou spojené,“ informovalo vtedy Biskupstvo Nitra.

Požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku opäť udelí generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý sa bude nachádzať na palube lietadla. „Lietadlo letí na trase Nitra – Nové Zámky – Levice – Banská Bystrica – Prievidza – Trenčín – Považie – Nitra,“ uviedlo dnes krátko pre obedom Biskupstvo Nitra.

Biskupstvo vyzýva veriacich, aby sa duchovne pripojili k úkonu „v záujme ochrany Slovenska a jeho ľudu pred zúriacou pandémiou koronavírusovej infekcie“.

Relikvia Kristovej krvi sa ako kúsok starého plátna s kvapkami Kristovej krvi dostala do opátstva kráľa Mateja I. ešte v roku 1483. Vzácny dar odoslal pravdepodobne pápež Pavol II. ako poďakovanie za pomoc v boji proti Turkom. Od tých čias sa úcta k Božej krvi rozšírila po celom okolí.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password