Potrebujete priniesť nákup? Zavolajte taxík

Ministerstvo dopravy a výstavby v SR prijíma ďalšie opatrenia.

Po zasadnutí krízového štábu boli v pondelok prijaté ďalšie opatrenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu SARS-CoV-2. Na rad prišli taxislužby. Tie po novom nemôžu prevážať ľudí, ale len tovar.

Taxislužby mali pozastavenú činnosť od pondelka 6.00. Rezort dopravy v tejto súvislosti kontaktoval orgány krízového riadenia s cieľom objasniť a prípadne upraviť postavenie takýchto spoločností. Podarilo sa.

Vozidlá taxislužieb teda po novom premávať môžu. Objednať si ich môžete na prevoz alebo donášku tovaru.

Opatrenia dočasného uzatvorenia prevádzok a poskytovania služieb boli upravené. Po novom môžu byť otvorené práčovne, čistiarne, autoservisy, pneuservisy, ale aj odťahové služby. „Fungovať budú môcť aj taxislužby, no nie na prevoz ľudí, ale na prevoz tovaru, donáškovú službu,“ povedal premiér Peter Pellegrini na pondelkovej tlačovej konferencii.

Najbližších 14 dní majú byť zatvorené pracoviská emisnej kontroly, kontroly originality, montáže plynových zariadení, ale aj technické služby, autoškoly a prevádzkovatelia školiacich stredísk základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov.

Záujem doručovať tovar zákazníkom prejavila aj jedna z nitrianskych taxislužieb.

Stačí zavolať, objednať si nákup a taxík vám ho za poplatok priviezol až domov. Služba bola, vzhľadom na aktuálnu situáciu, spoločnosťou na chvíľu pozastavená. Jej opätovné zavedenie záležalo od ochoty zamestnancov, ktorí sa takouto prácou vystavujú zvýšenému riziku nakazenia. Dnes však opäť funguje a k iniciatíve sa postupne pridávajú aj ďalšie nitrianske taxislužby.

Aj keď je väčšina obchodov u nás zatvorená, internetový predaj a rozvoz zavádza stále viac maloobchodných prevádzok. Rovnako je povolený aj výdaj „cez okienko“. V Nitre si takýmto štýlom môžete kúpiť hračky, oblečenie, rúška i prírodnú kozmetiku, bylinky, liečivá či biopotraviny. Stačí sa informovať.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password