Pošta upravuje otváracie hodiny. Seniori sa k dôchodkom dostanú

Dávky a dôchodky budú vyplácané, výnimkou sú ľudia v karanténe. Pošta vyzýva, aby ste záležitosti vyvavovali telefonicky alebo elektronicky.

Slovenská pošta od dnes 24. marca do 5. apríla mení otváracie hodiny vo všetkých svojich pobočkách. Počas pracovných dní budú pošty otvorené individuálne tak, aby vzhľadom na momentálny stav zamestnancov bola zabezpečená znížená koncentrácia obyvateľov.

„V mestách nad 10 000 (patrí sem aj Nitra, pozn. red.) obyvateľov budú pošty otvorené do 16:00 hod, minimálne jedna pošta bude otvorená jeden deň v týždni do 17:00 hod. V sobotu a v nedeľu budú všetky pošty zatvorené,“ ozrejmila hovorkyňa Slovenskej pošty Eva Rovenská.

Pošta patrí k výnimkách, ktoré musia poskytovať služby aj počas mimoriadnej situácie, preto pristúpila k opatreniam.

Pri doručovaní niektorých zásielok sa snaží minimalizovať priamy kontakt s občanmi, a to vzhľadom na bezpečnosť zamestnancov i zákazníkov. Túto bezpečnosť dokáže pošta podľa Evy Rovenskej účinnejšie zabezpečiť na pobočkách ako v teréne.

Ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Doručovanie listových zásielok a doporučených zásielok pokračuje (bez kontaktu so zákazníkom) ako doposiaľ. Zásielky nájdete vo svojich poštových schránkach alebo priečinkoch. Ak sa nezmestia, doručovateľ nechá v schránke oznámenie o doručení zásielky, ktorá bude uložená na pobočke pošty.

Pri úradných zásielkach, poistených listoch, listoch do vlastných rúk, doručenkách, dobierkach alebo zásielkach zaťažených inými poplatkami, dostanete do schránky „žltý lístok“ alebo elektronickú notifikáciu. Zásielky budú uložené na pošte. Úložná lehota je automaticky predĺžená o ďalších 14 kalendárnych dní.

Pozastavujú sa komerčný predaj a služby Poštovej banky, poisťovne, Ticketportalu, 4ky či Tiposu.

Doručenie balíkov na adresu prebieha na otvorenom priestranstve, adresát musí mať ochranu tváre, vhodné je použiť vlastné pero. „Zákazníkom odporúčame využiť pre doručenie balíkov bezkontaktnú službu doručenia do BalíkoBOXu, ktorý je dostupný kedykoľvek, 24 hodín 7 dní v týždni,“ dodala Eva Rovenská.

Ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Seniori sa k dávkam aj dôchodkom dostanú.

„Slovenská pošta vypláca dôchodok, ako aj sociálne dávky do vlastných rúk na adresu za zvýšených ochranných opatrení,“ informovala Radu seniorov mesta Nitry Eva Bullová zo Slovenskej pošty. Preberanie sociálnych dávok prebieha do 27. marca na pobočkách alebo priamo na adresu. Pri návšteve pošty aj poštárky treba dodržovať hygienické pravidlá. Mali by ste mať rúško, rukavice, vlastné pero a v prípade, že čakáte v rade, dodržiavať vzájomný odstup.

„Zákazníkom, ktorí sa nachádzajú v karanténe, Slovenská pošta nebude sociálne dávky vyplácať priamo do vlastných rúk,“ poznamenala pošta.

Títo občania majú zakázané preberanie sociálnych dávok aj dôchodkov! Podľa pošty majú s preberaním dávok počkať, minimálne do ukončenia karantény. Zuzana Bullová dodáva, že zamestnanci pošty sú informovaní a majú kontakty na regionálne úrady verejného zdravotníctva. „Ak niekto poruší povinnú karanténu s prihliadnutím na ochranu nás všetkých, túto osobu nahlásia na úrad. Za porušenie karantény hrozí pokuta až vo výške 1659 €,“ upzorňuje občanov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password