Poslednou vyčistenou lokalitou bude Dražovský kopec

Čistenie siedmich pahorkov Nitry pokračuje. Po tom, ako dobrovoľníci v priebehu leta upratali hradný kopec, mestský park, Borinu, lokalitu Na Vŕšku, Kalváriu či Martinský vrch, ako posledný sa bude čistiť aj Dražovský kopec.

Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu spolu s iniciatívou Čistá Nitra sa spojili a rozhodli sa prísť s nápadom postupného čistenia 7 pahorkov Nitry. Každoročne prebieha v Nitre čistenie Zobora v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom, cieľom ktorého je vytvoriť pre obyvateľov Nitry čistejšie a krajšie prostredie pre život.

Čistenie prebehne tradične od 9.00 do 12.00 hodiny a pridať sa k dobrovoľníkom môžu záujemcovia kedykoľvek v uvedenom čase. Vrecia a ochranné pomôcky zabezpečia organizátori. Pre účastníkov je pripravená aj malá odmena vo forme prehliadky kostolíka so sprievodcom.

Ako pripomenuli organizátori, na svojich podujatiach radi privítajú každého, komu záleží na prostredí, v ktorom žije. Spoločne môžeme prispieť k tomu, aby bola Nitra čistejšia.

„Jednotlivé vŕšky lákajú k návšteve a vytvárajú jedinečnú panorámu mesta, preto si zaslúžia našu pozornosť. Veríme, že sa nájde čo najviac dobrovoľníkov a spolu tak pomôžeme skrášliť naše mesto pre obyvateľov, ale aj návštevníkov,“ uviedli organizátori.

Televízia Nitrička

Forgot Password