Poslanci rozhodli: Hazard v Nitre končí

Mestské zastupiteľstvo dnes pokračovalo v prerušenom 14. mimoriadnom zasadnutí. Poslanci rozhodli o proteste prokurátora k petícii Zastavme hazard.

Minulotýždňové rokovanie nitrianskeho zastupiteľstva bolo na návrh poslanca Štefana Štefeka prerušené. Poslanci tak zareagovali na argumenty okresného prokurátora Vladimíra Bezáka, ktorý spochybnil správne spočítanie hlasov pod petíciou Zastavme hazard. O výsledku opätovnej kontroly a počítania podpisov sme vás informovali v tomto článku.

Poslanci dnes nevyhoveli protestu prokurátora, ktorý napadol uznesenie o zákaze tvrdého hazardu v Nitre.

Diskusia k  protestu prokurátora proti Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Nitry č. 10/2019 o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Nitry bola procesne uzavretá ešte vo štvrtok, a na dnešnom pokračovaní sa nekonala.

Pozmeňovací návrh Petra Oremusa za vyhovenie protestu prokurátora neprešiel. Proti bolo až 18 poslancov, za hlasovali len Peter Oremus a Marta Rácová.

Primátor Marek Hattas v úvode stretnutia podotkol, že výsledok sčítania a overenia podpisov, na ktorom sa podieľalo viac ako 60 zamestnancov a 13 mestských poslancov potvrdil stanovisko hlavnej kontrolórky Dariny Keselyovej. Petíciu podpísalo celkom 21 524 oprávnených osôb, čo je o 1 772 podpisov viac, ako stanovuje zákon.

Hlasovanie poslancov za nevyhovenie protestu prokurátora

Po dnešnom hlasovaní hrozí Nitre zo strany okresného prokurátora žaloba. Ten už dávnejšie avizoval, že ak poslanci protestu nevyhovejú, je to ďalší procesný krok. Mesto je však podľa Hattasa na prípadný súdny spor pripravené. Radnica má na tento účel zazmluvnenú externú právnickú firmu.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password