Poradňa: Na ktoré podujatia sa najbližšie môžete tešiť?

Polovica leta je za nami a nitrianske kultúrne leto pokračuje. Čo s víkendom? Pozrite si naše tipy.

Fanúšikovia animákov alebo rodičia s deťmi môžu zamieriť na Diely. V piatok 7. augusta je s podporou grantového programu Mením moje mesto 2020 v pláne ďalšie letné kino. Zraz je o 20.30 v Amfiteátri na Dieloch. Vybraný film poteší hlavne deti, premietať sa bude Tajný život maznáčikov 2.

Letné kino pokračuje tiež v Gotickej priekope na Nitrianskom hrade. Životopisný film Zrodenie šampióna ponúkne emócie aj športové akcie. Film síce začína v piatok o 21.00 hod., no ešte predtým si večer môžete od 18.30 spríjemniť živou ľudovou hudbou Vrchári vo Vazulke, alebo výstupom na vežu Katedrály sv. Emeráma. „Časové intervaly výstupov sú o 20.30; 20.45; 21.15; 21.45 a 22.15 h s maximálnym počtom 20 návštevníkov,“ informuje vedenie Nitrianskeho hradu.

Športovo aktívnejší sa môžu zapojiť do nočnej cyklojazdy.

„Vrchol sezóny je tu a s ňou aj druhá nočná cyklojazda v roku 2020! So začiatkom sezóny padania meteorického roja perzeíd by sme boli radi, keby padol aj doterajší rekord v účasti na nočných cyklojazdách,“ upozorňujú na Facebooku organizátori 2. nočnej cyklojazdy. Medzi cyklistov sa môžete zapojiť od 21.30 do 23.30 hod. a možno sa vďaka vám podarí prekonať posledný rekord, kedy sa do jazdy zapojilo 210 cyklistov.

foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Apropo, začiatok sezóny perzeidov môžete odštartovať aj v nitrianskej hvezdárni.

Krajské osvetové stredisko si na piatok 7. augusta opäť pripravilo program s astronomickými témami. O 20.00 si vypočujte prednášku o tajnom lunárnom programe a od 21.30 môžete počas odborného výkladu sledovať nočnú oblohu astronomickým ďalekohľadom. „Na záver nášho večerného pozorovania bude vychádzať aj Mesiac a tak si prezrieme, ako obvykle, jeho najzaujímavejšie krátery a rôzne povrchové útvary pozdĺž celého terminátora,“ uvádza Jana Ondrušková z KOS v Nitre.

Víkend patriť hudbe, tancu a pivu.

Nitra sa prostredníctvom festivalu Drumpoint na pár dní stane hlavným mestom samby a nebude chýbať ani karnevalový sprievod a bubnová šou. Spojený bude však tento rok aj s festivalom Chmeľová Nitra, zameraným na produkciu remeselného piva. Pivné stany budú otvorené v piatok, sobotu a v nedeľu od popoludnia do večerných hodín. Pripravených bude viac ako 30 druhov piva prevažne od slovenských pivovarov.

Leto na Zoborskom kláštora 2019 (foto: Nitriansky hlásnik)

Víkend v kláštore nemusí byť nuda.

Presvečte sa o tom v sobotu 8. augusta od 15. hodiny s piknikovým košom alebo knihou v Zoborskom kláštore. Deti zabavia tvorivé dielne a starších zaujme rozprávanie pátra Filipa o najstaršom kláštore na území Slovenska. S pomocou virtuálnej reality môžete stále navštíviť aj príbytok mnícha.

V rámci Detskej divadelnej nedele môžete víkend s deťmi zakončiť v parčíku pri Divadle Andreja Bagara. O 17.00 vaše ratolesti pobaví Divadielko Concordia s predstavením Huncút Gašpar.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password