Ponitrianske múzeum rozširuje svoj vzdelávací projekt. Aktivity prenesie priamo na pôdu škôl

Múzeum ponúka tri vzdelávacie programy. Prvý má názov Expedícia ZOO(lógia), druhý sa venuje otázke „Načo sú nám múzeá?“ a tretí je Divadlo v múzeu, múzeum v divadle.

(zdroj: TASR) Expedícia ZOO(lógia) popularizuje odbornú prácu múzejného zoológa. „Deti sa zážitkovou formou oboznámia nielen s obsahom dlhodobej výstavy Život v poľných a vodných biotopoch, ale spolu s múzejným pedagógom hľadajú odpovede na otázky, prečo sú v múzeu aj zvieratá, ako sa doň dostanú, prečo ich múzeum vystavuje, aké prístroje sa používajú pri ich skúmaní i to, aká je práca zoológa v múzeu,“ informovala Zuzana Vilčeková, PR manažérka múzea.

Program Načo sú nám múzeá? predstavuje poslanie a význam múzea v spoločnosti.

Žiaci dostanú možnosť spoznať osobitné odborné činnosti života v múzeu, zisťujú, ako sa sem dostane exponát a akými procesmi prejde predtým, ako si ho návštevníci pozrú na výstave. „Vzdelávací program Divadlo v múzeu, múzeum v divadle zase zavedie detského návštevníka do sveta divadiel. Nadväzuje na aktuálne prebiehajúcu výstavu s rovnomenným názvom a okrem iného predstavuje aj scénu inscenácie divadelného predstavenia Tri sestry,“ uviedla Vilčeková.

Súčasťou projektu sú aj metodické odporúčania pre pedagógov a návrhy pre prácu so žiakmi.

Projekt Zážitková učebná expedícia má predpoklad stať sa dlhodobým projektom a v budúcom roku bude aplikovaný aj v Múzeu v Zlatých Moravciach a v Dome ľudového bývania a architektúry v Šali.

Televízia Nitrička

Forgot Password