Ponitrianske múzeum predlžuje výstavy

Výstavy pre návštevníkov pripravili ešte v marci.

Foto: archív NH

Múzeum je otvorené od 6. mája so štandardnými protiepidemiologickými opatreniami. Všetky aktivity, ktorými sa múzeum pripomínalo na webstránke počas núteného uzatvorenia, boli zrušené. Čo však zrušené nie je, sú výstavy. Práve naopak, múzeum sa ich rozhodlo predĺžiť.

„V Ponitrianskom múzeu môžete navštíviť výstavu Inšpirované Škandináviou a Trofeje poľovnej zveri, ktoré sme síce pripravili začiatkom marca, ale pre známe okolnosti neboli prístupné,“ informuje múzeum.

Zdroj: Youtube Ponitrianske múzeum

Výstava Trofeje poľovnej zveri je predĺžená do 24. mája a zaujme, pochopiteľne, najmä poľovníkov. Ide už o 29. ročník, ktorý predstaví výsledky chovateľskej práce poľovníkov. „Vystavované trofeje sú odrazom nielen samotnej úrovne genofondu, ale aj celého systému celoročnej starostlivosti o zver, ako zložky prírodného bohatstva Slovenskej republiky,“ uvádza múzeum. Môžete tu vidieť trofeje jelenej, danielej, srnčej, muflónej a diviačej zveri, ale i lebky šeliem ulovených v sezóne 2019/2020. Expozíciu dopĺňajú preparáty zo zbierok Ponitrianskeho múzea.

Pre nežnejšie duše je pripravená výstava inšpirovaná severskými európskymi krajinami. Môžete si ju pozrieť do 31. mája 2020. Ide o výstavu výtvarných diel amatérskej výtvarníčky Moniky Zimovej, ktorá sa verejnosti prvýkrát predstavila práve v marci.

Zdroj: Youtube Ponitrianske múzeum

Rúška, rozostupy, hygiena je samozrejmosť.

„V platnosti zostávajú protiepidemiologické zásady – nosenie rúšok na tvári, hygiena rúk, vstup do múzea v maximálnom počte 4 osôb naraz, ak návštevníci nežijú v spoločnej domácnosti, treba dodržať 2-metrový odstup od seba,“ uvádza riaditeľ múzea Anton Števko. Priestory na pešej zóne sú otvorené v pracovných dňoch od 9.00 do 17.00, v sobotu a v nedeľu od 10.00 do 17.00.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password