Pomoc pre živnostníkov

Opatrenia vlády pomáhajú bojovať proti šíreniu nového koronavírusu, zákazy a zatvorenie prevádzok však ovplyvnili životy tisícov živnostníkov. Ako im pomôcť?

Stánky/obchody s oblečením, fitnescentrá, kníhkupectvá, čajovne, večerné podniky, reštaurácie, obchody s rôznym dodatkovým tovarom, tržnice, kiná, divadlá, ubytovacie zariadenia a v skutku mnoho ďalšieho po tieto dni nenájdeme otvorené. Pre opatrenia boli majitelia nútení zatvoriť. Samozrejme, väčšina z nich rozhodnutie chápe, no na druhej strane zostáv,ajú bez príjmu a sami nevedia na ako dlho.

Táto situácia postihla aj Janu, podnikateľku v cukrárenskom odvetví. Tá musela svoj obchod na našej tržnici zatvoriť: „Hneď mi povedali, že keď tam nie je drogéria, ani klasické potraviny, ani lekáreň, tak nám zatvoria mrežu a hotovo. Táto aktuálna situácia sa nás veľmi dotkla. Príjem žiadny, keďže sme rodinná firma, všetci sme doma.“

Podobne sú na tom aj ľudia pracujúci v kultúre, zo dňa na deň zostali bez práce: „Desiatky až stovky ľudí malo zakúpené vstupenky na podujatia, ktoré sa museli z dôvodu aktuálnej situácie presunúť. Presunúť podujatie je skutočne náročné. Nie je jednoduché zosúladiť technikov, koordinátorov, spíkrov a vôbec celý marketing. Čo sa týka termínov podujatí, tie sú aktuálne v nedohľadne,“ vysvetľuje Nadežda Kvasňovská, event manažérka.

Ťažké časy nie sú zďaleka za nami, pre tých čo nemôžu pracovať z domu, sú na živnosť a ich povolanie nie je momentálne možné vykonávať, vznikol projekt smesvami.sk. Na tejto webovej stránke sa môžete zaregistrovať a ponúknuť svoju služby, ktoré si ľudia dopredu objednajú. „Živnostníci si na našom webe smesvami.sk veľmi ľahko vytvoria stránku, napíšu tam svoje meno, odkiaľ sú, čo je tá služba, ktorú ponúkajú a koľko stojí. Vygeneruje im to link, ktorý potom môžu zdieľať na svojich sociálnych sieťach,“ vysvetľuje Jakub Ptačin, spoluzakladateľ mnohých projektov.

Viac sa dozviete v reportáži našej TV Nitričky, tu.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password