Pomáhajúce organizácie počas Dobro.trhu vyzbierali vyše 3000 eur na ďalšie aktivity

Na druhom ročníku charitatívneho podujatia Dobro.trh sa opäť podarilo vyzbierať financie, ktoré pomôžu ľuďom a zvieratám v núdzi.

Myšlienka charitatívneho podujatia vychádza z facebookovej skupiny, ktorá funguje ako bazár s tým rozdielom, že suma za predané veci nepríde na účet predajcu, ale vybranej neziskovej organizácii.

Tri Nitrianky a administrátorky skupiny sa rozhodli ideu preniesť priamo medzi ľudí podujatím, na ktorom sa stretli pomáhajúce organizácie.

Návštevníci si mohli za symbolické sumy kúpiť v stánkoch organizácií oblečenie, hračky, knihy či doplnky do domácnosti už minulý rok. Tento rok sa k siedmim minuloročným pridalo ďalších šesť a počas kampane Týždeň dobrovoľníctva sa im s pomocou Nitrianskej komunitnej nadácie podarilo podujatie zopakovať v priestoroch Mestskej tržnice v Nitre.

„Dobro.trh 2023 sa s nami zúčastnilo 13 organizácií. Vďaka vám si vyzbierali spolu 3012,87 Eur, ktoré budú použité na ich ďalšie aktivity,“ uviedli organizátorky.

Všetky veci, ktoré sa počas Dobro.trhu nepredali, boli posunuté organizáciám, ktoré pracujú s rodinami v núdzi. Aktuálneho ročníka sa zúčastnila nezisková organizácia Pod krídlami Dominiky, občianske združenie Včielkovo, Centrum Slniečko, Združenie Storm, Babycentrum Sloník, OZ Podaj mi ruku – Nitra, Centrum pre rodinu – Nitra, OZ Mamila, Budúcnosť n. o., Zatúlané psíky Šaľa, Pomoc pre Miška, Združenie rodičov pre ZŠ z Branču a nezisková organizácia Knižnica – miesto pre všetkých.

Televízia Nitrička

Forgot Password