Polovicu letných prázdnin máme už za sebou. Aké počasie nás čaká v auguste?

Prvá fáza prázdnin nám priniesla na naše územie veľa tropických dní, ale na konci mesiaca sa objavili aj búrky.

Ani sme sa nenazdali a prvá polovica prázdnin je za nami. Pred nami je teda posledný letný mesiac – august. Prázdniny a dovolenky sú v plnom prúde a tak sa pozrime, aké počasie nás čaká v najbližších dňoch.

V pondelok bude prevažne oblačno, teplota sa vyšplhá na 28 °C. Hrozba zrážok je minimálna. V ďalších dvoch dňoch sa bude počasie meniť, to znamená, že pokiaľ sme tu mali tlakovú níž od severovýchodu, tak postupne príde oblasť vyššieho tlaku zo západnej Európy. Ďalej sa bude presúvať do východnej Európy a na okraji sa môžu vyskytnúť aj búrky. Prúdenie vzduchu sa začne meniť na teplé juhozápadné. V utorok a v stredu pôjdu teploty znovu nad 30 °C.

Vo štvrtok a v piatok sa teplota zníži o 4 stupne, čo bude zapríčinené prúdením severozápadného chladného vzduchu.

Vo štvrtok bude obloha oblačná, na viacerých miestach môžete očakávať mrholenie, v piatok bude polooblačno až oblačno, ortuť na teplomere sa vyšplhá do 28 °C.

V sobotu bude jasno až polojasno, cez deň miestami prechodne až oblačno a ojedinele prehánky a búrky, najvyššia denná teplota 24 až 32 stupňov Celzia.

V nedeľu bude malá oblačnosť a teploty budú v intervale od 16 do 28 stupňov Celzia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password