Polícia žiada verejnosť o pomoc pri objasnení prípadu

Nitrianska polícia žiada verejnosť o pomoc pri objasňovaní prípadu v Malom Cetíne, o ktorom v minulosti informovali.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

V pondelok 25.11.2019 okolo pol tretej popoludní prijala polícia na tiesňovej linke 158 oznámenie o nebezpečne jazdiacom vozidle v smere od Janíkoviec na Čechynce. V tejto obci policajti podozrivé vozidlo spozorovali a snažili sa ho zastaviť. „Na výzvy policajnej hliadky na zastavenie vozidla vodič nereagoval a naďalej nebezpečne kľučkoval pomedzi inými autami,“ informuje polícia.
V obci Malý Cetín odbočilo prenasledované vozidlo do vedľajšej ulice vedúcej k rieke Nitra.

Napriek viacerým použitým výzvam však vodič nezastavil. Na zastavenie vozidla preto policajti pristúpili k použitiu služobnej zbrane.

zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

V ulici, kde nebol žiadny chodec ani iné auto, vystrelili na prenasledované BMW s bratislavským evidenčným číslom štyri výstrely. Aj potom však prenasledované auto pokračovalo v bezohľadnej a agresívnej jazde. Následne vodič auto odstavil pri rieke a z miesta ušiel. Pátranie po vodičovi bolo v okolí rieky Nitry negatívne. „Na zistenie presných okolností tohto prípadu je potrebné zabezpečiť aj kamerové záznamy z obecných kamier, prípadne aj záznamy z vozidiel, ktoré boli v tom čase na ceste medzi Janíkovcami a Malým Cetínom alebo v uliciach tejto obce,“ informuje polícia.

Okolnosti tohto prípadu polícia vyšetruje ako prečin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Pri prenasledovaní vozidla nebol nikto zranený a po páchateľovi sa naďalej pátra.

Prípadné informácie k tomuto incidentu či predmetné kamerové záznamy je možné poskytnúť polícii na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo telefonickej linke 158.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password