Polícia varuje pred poplašnými správami, v ktorých vyzývajú ľudí na evakuáciu

Na Slovensku zatiaľ nebol potvrdený ani jeden prípad ochorenia COVID-19.

Ďalší z radu hoaxov využívajúcich situáciu okolo koronavírusu. Polícia upozorňuje na falošné SMS správy vyzývajúce na evakuáciu.

Z predmetnej správy má vyplývať, že Ministerstvo vnútra SR organizuje evakuáciu z dôvodu rozšírenia koronavírusu. Adresát sa má v presný čas dostaviť na určené miesto. „Táto SMS správa je falošná. Ako nám z ministerstva potvrdili, takéto správy nerozposielali a telefónne číslo je falošné,“ informuje Polícia SR.

V predmetnej veci bolo už podané trestné oznámenie. Senickí policajti začali trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy.

Polícia neuvádza žiadne technické podrobnosti, je však pravdepodobné, že odosielateľ použil SMS bránu, ktorá umožňuje priamo nastaviť meno odosielateľa, v tomto prípade MVSR. Práve tento niekoľko znakov dlhý text, ktorý sa zobrazí príjemcovi miesto telefónneho čísla, dodáva správe dôveryhodnosť.

Polícia však naďalej pripomína, že zatiaľ nebol potvrdený ani jeden prípad koronavírusu na území SR. Dôvod na evakuáciu preto neexistuje.

Zdroj: Polícia SR

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password