Polícia v noci zadržala ďalšieho prevádzača s autom plným migrantov

S prepichnutými pneumatikami vyšiel na R1, kde zostal stáť v pripájacom pruhu.

Foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Policajti z Vrábeľ chceli počas nočnej služby približne o 4. hodine zastaviť a skontrolovať vozidlo VW Sharan. Vodič na výzvu nereagoval a šiel ďalej smerom na Nitru. Vrábeľskí policajti si medzitým zavolali posily.

„Pred Nitrou na kruhovou objazde PMJ-éčkari zablokovali vjazd a rozložili zastavovací pás, cez ktorý vodič prešiel,“ informuje nitrianska krajská polícia.

Prevádzač aj s prepichnutými pneumatikami vyšiel na rýchlostnú cestu R1 a zostal stáť v pripájacom pruhu. V aute sa okrem 20-ročného vodiča nachádzalo 16 migrantov, z toho 3 boli deti. Nikto z cestujúcich sa nezranil.

Prípad si na mieste prevzala vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície Policajného zboru v Nitre. Ďalších takmer 100 migrantov policajti zadržali počas včerajšieho dňa.

Prvý prevádzač, ktorý v dodávke viezol 26 ľudí sa pokúsil ujsť do poľa, policajti ho však po krátkej chvíli dobehli. Vodič druhej dodávky podľa polície presadol do iného auta a údajne odišiel smerom na Trnavu. V dodávke nechal približne 70 ľudí, ktorých neskôr polícia postupne zhromaždila pod diaľničným mostom.

Televízia Nitrička

Forgot Password