Polícia v Nitre zadržala muža pod vplyvom, bez vodičáku a s podozrivou látkou

Ppolicajti pohotovostnej motorizovanej jednotky v Nitre počas nočnej služby zadržali 43-ročného vodiča, že s ním niečo nie je v poriadku, si všimli už v úvode kontroly.

foto ilustračná: pixabay.com

Hliadkujúci policajti totiž vodiča BMW počas kontroly na Kmeťkovej ulici v Nitre vyzvali, aby predložil doklady potrebné na vedenie a prevádzku auta a občiansky preukaz.

„Na vodičský preukaz policajti čakali márne, 43-ročný muž nebol totiž nikdy držiteľom vodičského oprávnenia,“ vysvetľuje nitrianska krajská polícia.

Dychová skúška muža síce skončila s negatívnym výsledkom, no keďže sa sa správal nervózne a mal zhoršenú artikuláciu, policajti ho vyzvali, aby sa podrobil aj odberu biologického materiálu na zistenie omamných a návykových látok, s čím súhlasil.

Podozrivý po ďalšej výzve povedal, že má pri sebe trošku pervitínu a dobrovoľne hliadke vydal sklennú fajku a plastové vrecko s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky.

Lekárske vyšetrenie v nitrianskej fakultnej nemocnici potvrdilo u muža pozitivitu na amfetamín, metamfetamín a marihuanu.

Policajti s podozrivým smerovali na Obvodné oddelenie Nitra – Západ, kde s ním vykonali ďalšie procesné úkony. Vo veci je už začaté trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password