Polícia spustila projekt „Seniori, zbystrite pozornosť!“

Realizuje sa v spolupráci so slovenskými poštármi, ktorí sú neraz počas celého dňa jedinými, s kým naši seniori prehodia pár slov.

Pre obyvateľov nad 60 rokov pripravil Policajný zbor v spolupráci so Slovenskou poštou, a.s. preventívny program ,,Seniori, zbystrite pozornosť!“.

Kampaň štartuje v decembri, pretože obzvlášť počas vianočného obdobia využívajú potenciálni páchatelia osamelosť niektorých seniorov na to, aby zneužili ich dôveru a pripravili ich v mnohých prípadoch o celoživotné úspory.

„Cieľom je, aby policajní preventisti v sprievode poštového doručovateľa osobne oslovili starších občanov, ktorí sa môžu stať potenciálnou obeťou podvodného konania. Apelujeme aj na príbuzných a ľudí, ktorí majú vo svojom okolí seniorov, aby sa s nimi o týchto nástrahách intenzívne rozprávali. V prípade, že im podvodníci zavolajú, aby to oznámili na známe číslo polície 158,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a prevencie PZ Petar Lazarov.

Kriminálna polícia podľa svojich skúseností vybrala rizikové lokality, počet ktorých sa bude postupne rozširovať o ďalšie mestá a obce v rôznych častiach Slovenska.

„Policajní preventisti tak budú seniorov oslovovať za prítomnosti poštových doručovateľov, ktorí sú seniorom dôverne známi, priamo v ich obydlí. Pri priamom kontakte seniorov upozornia na obozretnosť pri vydávaní finančnej hotovosti neznámym osobám. Upozornení taktiež budú na najčastejšie spôsoby (modusy operandi), ktoré podvodníci použijú v úsilí pripraviť ich o celoživotné úspory,“ dodala polícia.

Televízia Nitrička

Forgot Password