Polícia prekazila obchod s drogami mužovi zo Žitavian

Biznis je biznis. Nie každý sa ale oplatí.

Odsúdené na zánik. Taký je údel nelegálnych činností, ktoré odhalí polícia. Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi obvinil nitriansky krajský policajný vyšetrovateľ muža z okresu Zlaté Moravce.

Schovával sklenky, striekačky aj drogy.

Po tom, čo kriminalisti 43-ročného Žitavančana zadržali, vykonali prehliadky jeho auta, domu aj záhradnej chatky. „Práve v nej mal schované sklenky na fajčenie v puzdre od okuliarov a pri osobnej prehliadke odovzdal nádobu s injekčnou striekačkou s obsahom metamfetamínu s hmotnosťou 1 939 mg ( 15 dávok drogy) a priesvitné vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky s hmotnosťou 688 mg ( 7 dávok drogy),“ uvádza Polícia SR.

Zadržaný kryštalický materiál putoval na expertízu, jeho majiteľ do policajnej cely.

A tam istý čas zrejme pobudne. Po vypočutí vydal vyšetrovateľ 9-stranové rozhodnutie o obvinení muža z drogovej trestnej činnosti. Dal tiež podnet na väzobné trestné stíhanie obvineného, ktorý príslušný súd akceptoval. Prípad však ani z ďaleka nie je na konci. Na rozpletení všetkých nitiek nitrianska polícia naďalej pracuje.

Foto: Polícia SR – Nitriansky kraj

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password