Polícia počas nočnej služby v Nitre zastavila taxikára. V aute viezol podozrivého zákazníka

Hliadka taxikára zastavila pre nerešpektovanie dopravného značenia. Jeho zákazník sa neskôr priznal a polícii vydal zásobu omamných látok.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Taxikár pri prechádzaní križovatkou ulíc Mikovíniho a Hviezdoslavova trieda v Nitre nerešpektoval dopravné značenie, policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky ho preto zastavili a vypýtali si doklady.

Kontrola sa skomplikovala, keď si hliadka vypýtala doklady aj od zákazníka.

Spolujazdec uviedol, že doklady stratil, no nenahlásil to. Nervózneho a roztržitého muža predviedli na obvodné oddelenie. Priznal, že je užívateľom drog, konkrétne pervitínu a marihuany, ktoré si pred malou chvíľou dal.

„Rukami si celý čas pridržiaval v hornej časti nohavíc neznámy predmet, ktorý následne policajtom vydal,“ uvádza nitrianska krajská polícia.

Schovával u seba jeden priesvitný plastový obal vo forme pevného kryštálu z bielej kryštalickej látky, 5 plastových obalov s obsahom bielej kryštalickej látky, 4 priesvitné obaly s bielym práškom, zatavenú striekačku s bielou kryštalickou látkou, priesvitný obal s obsahom zelenej sušiny, sklenenú nádobku s obsahom hnedej kryštalickej látky, plastovú nádobu s pozostatkami kryštalickej látky, dve poškodené sklenené fajky a zo svojej ľadvinky digitálnu váhu, elektronickú cigaretu a finančnú hotovosť.

Nočná jazda bude mať pre spomínaného muža ešte dohru. Je podozrivý zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Televízia Nitrička

Forgot Password