Polícia po naháňačke na cestách zaistila dve osoby, ktoré tajili svoju totožnosť

Hľadaná dvojica svojou nebezpečnou jazdou ohrozovala premávku. Falošné mená im nepomohli, skončili v rukách polície. Vodič sa musel podrobiť toxikologickému vyšetreniu.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Hliadka nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) bola vyslaná na Levickú ulicu v Nitre. Ich úlohou bolo preveriť VW Passat Combi, ktorý smeroval od Vrábeľ s dvomi pasažiermi v pátraní. V lokalite strieborný Passat s poľskými evidenčnými značkami nespozorovali, skontrolovali preto úsek cesty od Nitry po Vráble.

Policajti si auto napokon všimli v obci Veľký Lapáš a začali ho prenasledovať. Vodič sledovaného Passatu napriek svetelným a zvukovým výstražným znakom nezastavil.

„Vodič Passatu však pridával plyn, kľučkoval medzi vozidlami, agresívne jazdil a ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vozidlo následne na kruhovom objazde Selenec odbočilo na R1 smer Bratislava, kde pokračovalo v agresívnej jazde,“ uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajtom prišli na pomoc ďalšie dve hliadky. Vodič sledovaného auta napokon začal zastavovať pred zjazdom R1 Nitra – Juh. „Hliadka k vozidlu pristúpila takticky a pod hrozbou použitia zbrane vyzvala vodiča, aby vypol chod motora a vystúpil. Vodič ani spolujazdkyňa na opakované výzvy nereagovali a ostali vo vozidle sedieť,“ opisuje situáciu polícia.

foto ilustračná: pixabay.com

Dvojica neskôr z auta vsystúpila ale hliadkam uviedla falošné mená. Obaja skončili na obvodnom oddelení.

Muž sa k svojej totožnosti priznal, až keď z operačného strediska prišla jeho fotografia. Priznal, že utekal z dôvodu pátrania, ktoré bolo na jeho osobu vydané. Podobne dopadla aj spolujazdkyňa, ktorá mala nastúpiť do výkonu trestu odňatia slobody, po úkonoch bola preto eskortovaná do výkonu trestu v Nitre.

Hľadaný muž smeroval s policajtimi do fakultnej nemocnice, kde bolo toxikologickým vyšetrením zistené, že v jeho organizme sa nachádza amfetamín, metamfetamín, metadon a morfín.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password