Polícia v Nitre pátrala po 13-ročnom chlapcovi s príznakmi autizmu. Všimol si ho vodič autobusu

Polícii pri hľadaní pomáhal aj pohotovostný tím. Chlapca sa podarilo vypátrať vďaka všímavému šoférovi.

foto ilustračná: pixabay.com

Nitrianska krajská polícia žiadala verejnosť o pomoc v pátraní po tínedžerovi z Lužianok. Polícia informovala, že dnes prechádzal so svojou matkou po Rastislavskej ulici v Lužiankach, o 12.20 hod. sa jej vytrhol z ruky a začal utekať po Vikárskej ulici, smerom na Hlohoveckú.

„Tam sa stratil, nakoľko ho matka nedobehla,“ uvádza polícia.

Chlapec je približne 165 cm vysoký, má štíhlu postavu, krátke čierne vlasy a hnedé oči. V čase, keď sa stratil mal oblečenú čiernu mikinu s kapucňou, čierne rifle, čierno-biele tenisky a žlté tričko s animovanými postavičkami.

„Informácie k pohybu, alebo pobytu nezvestného chlapca je možné podať polícii na t. č. 158, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo do súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Nitriansky kraj,“ upozorňuje krajská polícia.

AKTUALIZÁCIA

Chlapca večer našli s pomocou Pohotovostného pátracieho tímu.

„Vďaka všímavému vodičovi autobusu sa nezvestného Patrika krátko po 21.00 hod. podarilo polícii vypátrať. Ďakujeme za všetky informácie od občanov a skvelú spoluprácu všetkých zúčastnených,“ uviedol Potovostný pátrací tím na sociálnej sieti.

Spolu bolo do ulíc Nitry vyslaných 16 členov tímu z troch krajov. V spolupráci s nitrianskou krajskou políciou, mestskou políciou a dobrovoľných hasičov z Lužianok od 19.40 hod. postupne prechádzali viaceré časti Nitry, nákupné centrá a autobusové zastávky v snahe čo najskôr nájsť maloletú osobu

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password