Polícia opätovne vyzýva vodičov k opatrnosti

Dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Univerzitného mosta robia niektorým vodičom problém.

Minulý týždeň sa začala rekonštrukcia Univerzitného mosta v centre Nitry, ktorá priniesla viaceré dopravné obmedzenia. Po niekoľkých dňoch sa ukazuje, že niektorí vodiči nie sú dosť pozorní. Už v prvý deň rekonštrukcie sa nitrianski dopravní policajti stretli s vodičmi, ktorí o pripravovaných dopravných obmedzeniach nevedeli, alebo nane zabudli.

Jeden z vodičov chcel prejsť cez most smerom z Chrenovej do centra mesta. Policajti ho usmernili a musel sa otočiť. Pritom však vzbudil ich podozrenie, ktoré potvrdila dychová skúška. „V dychu mal 1, 85 promile alkoholu. Vec riešime ako prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informovala Polícia Nitrianskeho kraja. 31. augusta krátko po 11.00 hodine bola hlásená dopravná nehoda dvoch osobných áut. Nehoda si vyžiadala aj zásah nitrianskych hasičov.

Polícia preto pripomína vodičom, aby rešpektovali prenosné dopravné značenie, svetelnú signalizáciu a pokyny polície

Mesto Nitra v súvislosti s obmedzeniami zverejnilo video, v ktorom ukazuje vodičom jednotlivé obchádzkové trasy.

zdroj: mesto Nitra

Približne štvrť roka bude uzavretá polovica mosta zo strany UKF a potom na rovnaký čas druhá polovica mosta zo strany SPU. Nákladné autá nad 3,5 tony, nebudú jazdiť po meste. Dopravné značenia ich vyvedú na obchvat Nitry. Polovica Univerzitného mosta bude zatiaľ v dvoch pruhoch prejazdná von z centra mesta, smerom na Chrenovú. „Som presvedčený, že každý obyvateľ Nitry si uvedomuje dôležitosť tejto stavby a že dopravné obmedzenia ľudia prijmú s pochopením. Dobrou správou je, že nepríde k úplnej uzávierke, ale polovica mosta bude po celú dobu prác prejazdná,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Dopravné obmedzenia ovplyvnia aj trasy autobusových liniek. O zmenách sme Vás informovali v článku Info pre cestujúcich MHD: s rekonštrukciou mosta prichádza zmena liniek. Téme sme sa venovali aj v spravodajstve TV Nitrička v reportáži Najväčšie dopravné obmedzenia v histórii.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password