Polícia nemeria len našu teplotu

Dopravné nehody sú na dennom poriadku, keď sa k nim však pridruží alkohol, následky bývajú fatálne. „Jazdite opatrene!“ – odkazuje Polícia SR.

Práve tohto hesla sa nedržala vodička osobného automobilu, ktorá havarovala na ulici J. Simora v Nových Zámkoch. Svojím autom zdemolovala stĺp verejného osvetlenia, ďalšie nepríjemné prekvapenie prišlo až neskôr. „Po príchode na miesto nehody policajti zistili, že vodič je vlastne vodička, a poriadne podgurážená. V jej dychu odhalili 1,14 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 2,38 promile,“ informuje Polícia SR – Nitriansky kraj. Pre bližšiu predstavu, podľa vysvetlení odborníkov už pri 3 promile nameraného alkoholu v krvi môže dôjsť k otrave alkoholom, čo má za následky aj vážne poškodenie zdravia.

Polícia SR – Nitriansky kraj

Už po 1,5 promile stráca človek prirodzenú koordináciu, skresľuje sa mu vnímanie a prestáva si uvedomovať svoj stav.

„Žena spôsobila škodu za viac ako 1200 EUR. Policajti jej obmedzili osobnú slobodu a po vytriezvení bola obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uvádza Polícia SR.

Polícia SR – Nitriansky kraj

„Ešte vyšší obsah alkoholu v dychu namerali nitrianski policajti v dychu vodičky, ktorá narazila za Vrábľami smerom na Žitavce do betónovej rozvodovej skrine,“ upozorňuje Polícia SR. V jej dychu bolo namerané neuveriteľné 1,53 mg/l alkoholu, čo je 3,19 promile! Vodička bola taktiež obvinená z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a za svoje nezodpovedné správanie bude musieť niesť následky.

Polícia SR – Nitriansky kraj

Ďalšie vrásky na čele spôsobil príslušníkom policajného zboru vodič osobného auta Nissan v Komárne. Ten nafúkal 1,11 mg/l – 2,31 promile. „Keďže tento vodič navyše jazdil v čase zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a aj z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a sudca rozhodol o jeho väzobnom trestnom stíhaní,“ odkazuje polícia. Iné hliadky namerali v Komárne na Elektrárenskej ulici vodiča BMW. Ten nafúkal 0,8 mg/l, – 1,67 promile. V Kolárove zas jazdil šofér Citroenu, ktorý mal 2,81 promile.

Polícia SR – Nitriansky kraj

„A takto by sme mohli pokračovať každý deň. Uvedomte si, že policajné hliadky si robia svoju prácu aj v tomto čase,“ dodáva Polícia SR – Nitriansky kraj.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password