Polícia musela viackrát kontaktovať majiteľov nezamknutých áut. Dostali aj podnet o podozrivej osobe

Hliadky si neraz pri bežných kontrolách všimnú nezamknuté autá, otvorené okná či zapnuté svetlá.

foto: archív TV Nitrička

Hliadky Mestskej polície v Nitre v posledných dňoch museli viackrát kontaktovať majiteľov osobných áut, ktoré neboli zamknuté. Zistili to pri bežných kontrolách. Jedno z otvorených áut sa nachádzalo napríklad na Alexyho ulici na Klokočine. Policajtom sa podarilo skontaktovať s vlastníkom, ktorý prišiel na miesto. „Vozidlo si skontroloval a po vyhlásení, že nie je poškodené, ani nič z neho nechýba, si vozidlo od mestských policajtov prevzal a riadne ho zabezpečil pred odcudzením,“ uvádza mestská polícia. Obdobná situácia sa stala aj na Vajanského ulici.

Na Dolnočermánskej ulici si pri bežnej kontrole všimli aj auto s otvoreným batožinovým priestorom. Auto skontrolovali tak, aby nepoškodili prípadné stopy. Keďže nebolo vidieť známky poškodenia ani vlámania a s majiteľom sa nevedeli skontaktovať, batožinový priestor zatvorili.

foto ilustračná (pixabay.com)

Nezamknuté auto môže majiteľov vyjsť draho, polícia dostala aj oznam o podozrivej osobe, ktorá chodí okolo zaparkovaných áut.

Podnet bol ohlásený v nočných hodinách. Podozrivý muž mal chodiť pomedzi autá na Jurkovičovej ulici a skúšať, či sú zamknuté. „Motohliadka sa urýchlene presunula na predmetné miesto a zistila tam muža, ktorý bol značne intoxikovaný pravdepodobne alkoholom,“ prezradila nitrianska polícia. Dezorientovaného muža nasmerovali domov. Polícia SR najmä počas leta upozorňuje, že auto nie je „výkladná skriňa“ a pre zlodejov je lákadlom.

Televízia Nitrička

Forgot Password