Polícia apeluje na ľudí, aby nevstupovali na funkčné koľajiská. Nie sú ateliér a ani detské ihrisko

Brzdná dráha vlaku môže byť až niekoľko stoviek metrov!

Sociálne siete – sú napríklad aj miestom, kde sa ľudia delia o svoje zážitky s ostatnými či už prostredníctvom textových príspevkov, alebo fotografií a videí.

Na sociálnej sieti Instagram je možné nájsť fotografie rôzneho druhu. Nechýbajú fotky pri mori, v prírode, pri kultúrnej pamiatke, no napríklad aj fotky na koľajniciach, a to pod príslušnými hashtagmi. Je potrebné mať na mysli, že koľajisko nie je ateliér. Ľudia sú však schopní urobiť kvôli pozornosti a lajkom aj nemožné. Dôležité je si aj uvedomiť, že koľajisko nie je ani detské ihrisko či miesto, po ktorom môžeme len tak prechádzať.

Prednedávnom Slovenskom otriasol prípad, kedy dve mladé dievčatá prišli pre pár záberov na koľajniciach o život. Nitrianska polícia apeluje na ľudí, aby nevstupovali na funkčné koľajiská. „NEVSTUPUJTE NA FUNKČNÉ KOĽAJISKÁ! AJ SITUÁCIA, KTORÚ MÁTE POD KONTROLOU SA MÔŽE ZVRTNÚŤ A V SEKUNDE DÔJDE K NEŠŤASTIU,“ vyjadrila sa polícia na sociálnej sieti.

Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Polícia však eviduje aj také situácie, keď nielen školopovinní, ale aj dospelí ľudia, vstúpia na koľajisko so slúchadlami v ušiach a nepočujú vlak, ktorý prichádza. Jeho brzdná dráha však môže byť až niekoľko stoviek metrov!

„Zákon výslovne zakazuje: zdržiavať sa v ochrannom pásme koľají; chodiť priamo po koľajnici; prechádzať cez koľaje v miestach, kde je to zakázané; postaviť sa medzi koľaje a zotrvať na nich; prebehnúť cez železničné priecestie v čase spustených závor alebo blikajúceho červeného svetla; vyliezať na odstavené vlaky a vagóny; pohybovať sa v priestoroch stanice mimo povolených miest,“
uviedla vo svojom príspevku trnavská polícia.

foto: ilustračné: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password